Friday ,23 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Победа од Прилеп, е противник на Вардаровите генерации во 2 коло
Победа од Прилеп, е противник на Вардаровите генерации во 2 коло

Победа од Прилеп, е противник на Вардаровите генерации во 2 коло

Викендов ќе се одигра второто првенствено коло кај младинските категории. Противник на сите наши генерации е новиот учесник од оваа сезона, победа од Прилеп. Во првото коло забележавме две победи и два нерешени резултати. Првите три бода ги освоија пионерите и кадетите, а помладите пионери и младинции ремизираа.

Сите натпревари кои ќе ги одиграат младите Вардарови генерации викендов:

ФК Вардар (кадети) – Фк Победа  сабота 10:00 (терен локомотива).

ФК Вардар (младинци) -Фк Победа сабота 12:00 (терен локомотива).

Фк Победа- ФК Вардар (пионери)  12:00  Прилеп.

Фк Победа- ФК Вардар (помлади пионери) 10:00  Прилеп.