Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 114)

У-16

Александар Георгиевски: Задоволен сум од тоа како изиграв

vardarfans izjava

ФК Вардар У 16 забележа нова победа во рамките на националното првенство. Совладана беше екипата на Металург со резултат 2:0 (1:0) . Александар Георгевски и Марко Ѓоргиевски беа стрелци на погодоците. Со овој триумф црвено-црните остануваат во отворена битка за првото место, со екипите на Шкупи и Шкендија кое ова коло играат меѓусебно. -Одигравме одличен натпревар со многу шанси уште ... Read More »

Важна победа за помладите пионери, во борбата за титула

vardarfans pomladi

Денес на теренот на Локомотива, помладите пионери на Вардар забележаа многу значајна победа во борбата за Шампионската титула во првенството. Совладана беше екипата на Металург со резултат 2:0. Стрелци на головите беа Марко Ѓоргиевски и Александар Георгиевски. Целосна доминација на Вардаровите фудбалери, кои и по првото полувреме имаа предност од 1:0. Противникот ниту еднаш посериозно не се закани кон нашиот ... Read More »

Младите надежи на Фк Вардар во 15 коло, ќе ги одмерат силите со екипата на Металург

vardarfans 15 kolo

Своите натпревари во рамките на 15 коло од младинското првенство, категориите на ФК Вардар ги играат во сабота. Противник на сите Вардарови генерации, е екипата на Металург. -Помладите пионери својот меч , против екипата на Металург ќе го одиграат со почеток од 10 часот, на теренот на Локомотива. Во есенскиот дел дуелот на овие две екипи заврши со почетните 0:0. ... Read More »

Одредени термините и терените за мечевите на ФК Вардар младинските категории со тимот на ФК Металург

varadarfans 55

Продолжуваат  викендов возбудувањата од 15сетот коло за младите категории на Фудбалскиот клуб Вардар. По минатонеделните дуели со Работнички во кој имамвме одличен успех и без пораз го минавме колото односно помладите пионери и кадетите победија, пионерите и младинците одиграа нерешено следат мечеви со младите категории на ФК Металург-Скопје. Сите мечеви од 15сетото коло во супер лигите се закажани за во ... Read More »

Помладите пионери и кадетите победија, пионерите и младинците ремизираа со Работнички

vardarfans 15 kolo

Викендов  се одигра 14 коло во првенството на фудбалските младински категории. -Помладите пионери забележаа важна победа во борбата за титулата. На гостински терен, високо ја поразија екипата на Работнички, со резултат 1:4. Јакуп Бериша, Марко Ѓоргиевски, Кристијан Ристовски и Мартин Филипоски беа стрелци на погодоците за црвено-црните. -Пионерите по поразот во купот од Работнички, денес за малку им избега победата ... Read More »

По победата Вардар У-16 над Работнички 4-1, Капитенот Рамиќ: Покажавме кој е најдобриот тим

vardarfans elvir

Денеска на младите категории на Фудбалската секција  на црвено-црните ривали на зелените терени  им  беа младинските  екипи на Работнички . По победата на кадетите , својте врсници од Работнички ги победија и помладите пионери . Победата е убедлива со резултат 4-1 , а на полувреме младите надежи на Вардар заминаа со водство од 1-0. Оваа категорија на табелата е во ... Read More »

Екипата на Работнички е следниот предизвик, за младите категории на Фк Вардар

vardarfans fk

Младинските категории после натпреварите во националниот куп, викендов се враќаат со настапи во првенството. Противник на сите генерации е екипата на Работнички. -Помладите пионери својот натпревар со овој противник ќе го одиграат утре,со почеток од 11 часот. Мечот ќе се одигра на теренот на Алумина. Оваа генерација предводена од Сашо Тодоровски е во борба за титулата, па трите бода од ... Read More »

Младинските категории на Фк Вардар, во борба за финале во купот

Сите категории на Фк Вардар, освен помладите пионери, утре ќе ги одиграат реванш натпреварите од полуфиналето на купот на Македонија и ќе бркаат финале. -Помладите пионери својот натпревар од групата со екипата на Шкендија ќе го одигра на 4-ти мај. Оваа генерација е речиси со една нога во финалето на купот, откако претходно ја совладаа екипата на Македонија Ѓ.П. со резултат ... Read More »

Две победи, еден нерешен резултат и еден пораз за младинските категории на Фк Вардар, против Македонија Ѓ.П.

10710680_531846050280096_338975502609500463_n

Викендов се одигра 13 коло во првенството на младинските лиги. Противник на нашите категории беше екипата на Македонија Ѓ.П. -Помладите пионери први ја започнаа серијата натпревари против овој противник, каде забележаа убедлива победа од 5:0. Марко Ѓоргиевски повторно беше во центар на вниманието псотигнувајќи два погодоци. Кренарт Дардиша, Горјан Трајковски и Стефан Миљковиќ по еднаш ја затресоа противничката мрежа. Ова ... Read More »

Горјан Трајковски: Одигравме одличен натпревар

11139531_847736675346894_865757749_n

Помладите пионери на Фк Вардар забележаа многу важна победа со која останаа во трката за шампионската титула во оваа категорија. Денес на теренот на локомотива, го победија лидерот во првенството, екипата на Македонија Ѓ.П со убедливи 5:0. Со овој триумф се доближија до само еден бод разлика на денешниот противник. Стрелци на головите беа Марко Ѓоргиевски(2), Кренарт Дардиша, Горјан Трајковски ... Read More »