Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Одредени термините и терените за мечевите на ФК Вардар младинските категории со тимот на ФК Металург
Одредени термините и терените за мечевите на ФК Вардар младинските категории со тимот на ФК Металург

Одредени термините и терените за мечевите на ФК Вардар младинските категории со тимот на ФК Металург

Продолжуваат  викендов возбудувањата од 15сетот коло за младите категории на Фудбалскиот клуб Вардар. По минатонеделните дуели со Работнички во кој имамвме одличен успех и без пораз го минавме колото односно помладите пионери и кадетите победија, пионерите и младинците одиграа нерешено следат мечеви со младите категории на ФК Металург-Скопје. Сите мечеви од 15сетото коло во супер лигите се закажани за во Сабота 25ти Април во следниве термини и на следниве терени :

  • ФК Металург-ФК Вардар(Младинци )- почеток 12-00часот во Н.Илинден
  • ФК Металург-ФК Вардар(Кадети) -почеток 10-00часот во Н.Илинден
  • ФК Металург-ФК Вардар(Пионери)почеток 12-00часот на теренот Локомотива
  • ФК Металург-ФК Вардар(пом.Пионери)почеток 10-00часот на теренот на Локомотива

 

фото- ТК Медиа