Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 115)

У-16

Петарда од помладите пионери на Фк Вардар, во мрежата на Македонија Ѓ.П.

10513485_780266848660460_7585684000509323965_n-660x330

Помладите пионери на убедлив начин се вратија на победите во првенството. На теренот на Локомотива утрово се одигра натпревар помеѓу екипите на Вардар и Македонија Ѓ.П, на кој црвено-црните славеа убедлива победа од 5:0. Марко Ѓоргиевски стрелаше два пати, а по еднаш во листата на стрелци се запишаа и Кренарт Дардиша, Горјан Трајковски и Стефан Миљковиќ. Уште по првото полувреме, ... Read More »

Туш Зефиќ: Поминав две убави години во Вардар

10361036_594352660684102_7688328021952822017_n

Туш Зефиќ беше предводник на помладите пионерина Вардар во есенскиот дел од сезоната, каде забележа седум победи, два нерешени резултати и два порази. Исто така ги доведе до полуфиналето на купот на Македонија. Поминав две убави години во Вардар, од јануари 2013 до јануари 2015. Предходно исто така бев дел од стручниот штаб на сениорскиот тим, пролетта 2011 год. Значи ... Read More »

Младинските категории на Фк Вардар, против Македонија Ѓ.П. во 13-коло

1184814_653686234642545_362052712_n

Викендов кој следи продолжуваат настапите за младинските категории на Фк Вардар. Противник на сите генерации е екипата на Македонија Ѓ.П. Минатата недела не се играше поради репрезентативни настапи на играчите. -Помладите пионери први ќе го одиграат својот натревар, во сабота со почеток од 10:00 на теренот на Локомотива. Оваа генерација ќе се обиде да се врати на победничките патеки, откако ... Read More »

(ВИДЕА) Од дуелите на младите категории на ФК Вардар со ФК Пелистер

zemo

Овој викенд покрај првиот тим на ФК Вардар на мегдан со тимот на Битолски ФК Пелистер излегоа и младите категории успехот е релативен еден пораз две нерешени и една победа на кадетите која беше убедлива од 9:0 (7:0), видеа од сите 4 дуели на младите Вардарови фудбалски надежи со врсниците од Битола . Младинци:  Вардар и Пелистер ги поделија бодовите ... Read More »

Една победа, два нерешени резултати и еден пораз за генерациите на Фк Вардар

10154144_620734284685717_5069801587708937825_n

Денеска започна првото пролетно коло за фудбалските категории на Вардар. Противник на сите беше екипата на Пелистер, каде беше забележана една победа, два нерешени резултати и еден пораз. -Поразени беа најмладата генерација која се натпреварува во првенството. Помладите пионери после подолго време забележаа неуспех. Конечниот резултат беше 2:1. Стрелец на единствениот погодок за Вардар беше Марко Ѓоргиевски. Мечот се одигра ... Read More »

Почнува првото пролетно коло за фудбалските Вардарови генерации

mladinci

Како предигра и увертура на големото Македонско вечно дерби помеѓу екипите на Вардар и Пелистер во недела, истиве екипи ќе се сретнат и во дуелите на младинските категории. -Помладите пионери ќе бараат одмазда за првиот првенствен пораз што го доживеаа од Пелистер на домашен терен. Но сега ситуацијата е сосема обратна, избраниците на Сашо Тодоровски се наоѓаат во одлична форма ... Read More »

Марко Ѓоргиевски: Бев сигурен дека ќе победиме

11056688_931448586906039_7725066_n

Помладите пионери на Фк Вардар направија голем чекор кон големото финале во националниот куп. Вчера на терените на ФФМ беа подобри од екипата на Македонија Ѓ.П. забележувајќи висока победа од 4:1. Стрелци на головите беа Марко Ѓоргиевски, Никола Џурџу, Јакуп Бериша и Стефан Миљковиќ. Во групата се наоѓа уште и екипата на Шкендија. Првите две најдобри екипи ќе играа во ... Read More »

ФК Вардар помлади пионери со една нога во финалето на Купот на РМ

sken

Помладите пионери на Фудбалскиот тим Вардар пред еден час на терените на Фудбалската Федерација на Македонија во рамките на 1/2 финалето од Купот на Република Македонија остварија убедлива победа со 4-1 . На првиот од двата дуела од 1/2 финалето од купот младите фудбалери на ФК Вардар го совладаа тимот на ФК Македонија Ѓорче Петров . Вардаровите помлади пионери на ... Read More »

Елвир Рамиќ: За двомечот во купот очекуваме само победа, и да стигнеме до финалето

sken

  Помладите пионери на Фк Вардар во среда го стартуваат пролетниот дел од сезоната, во рамките на полуфиналето од националниот куп против екипата на Македонија Ѓ.П. Веќе во викендов кој предстои започнува и првото пролетно коло во првенството. Екипата ќе гостува во Битола, на екипата на Пелистер. Нивниот капитен Елвир Рамиќ ни ги пренесува очекувањата во купот и првенството. -Значи ... Read More »

Марко Ѓоргиeвски-големата надеж на Фк Вардар

11056688_931448586906039_7725066_n

Марко Ѓоргиевски има 14 години и настапува за помладите пионери на Фк Вардар. На седум години започнал да тренира фудбал. Негов прв клуб е Фк Амаре од драчево, каде настапувал три години. Потоа преминува во фудбалскиот клуб Драчево, каде тренирал две години. Има настапи и за Фк ССК. Еден ден решава својата среќа да ја проба во најголемиот Македонски бренд-Вардар, ... Read More »