Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ВИДЕА) Од дуелите на младите категории на ФК Вардар со ФК Пелистер
(ВИДЕА) Од дуелите на младите категории на ФК Вардар со ФК Пелистер

(ВИДЕА) Од дуелите на младите категории на ФК Вардар со ФК Пелистер

Овој викенд покрај првиот тим на ФК Вардар на мегдан со тимот на Битолски ФК Пелистер излегоа и младите категории успехот е релативен еден пораз две нерешени и една победа на кадетите која беше убедлива од 9:0 (7:0), видеа од сите 4 дуели на младите Вардарови фудбалски надежи со врсниците од Битола .

Младинци:  Вардар и Пелистер ги поделија бодовите одигрувајќи 0:0 ВИДЕО >>>>>>

 

Кадети : Оваа генерација единствена победи со Пелисер и тоа убедливо 9:0 (7:0) Стрелци : Ердон Даци(4),Дарко Додевски (2) ,Јасир Беќири(2) и еден гол за Есмин Личина. ВИДЕО>>>>>>

Пионери:  И оваа генерација заврши со реми без голови 0:0  ВИДЕО>>>>>>

Помлади пионери: Единствени поразени во дуелот со својте врсници од Пелисер со 2:1 Стрелец за Вардар Марко Ѓоргиевски. ВИДЕО>>>>>>