Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ТАБЕЛИ) Две младински екипи на ФК Вардар останаа лидери и после одигрување на 19.коло
(ТАБЕЛИ) Две младински екипи на ФК Вардар останаа лидери и после одигрување на 19.коло

(ТАБЕЛИ) Две младински екипи на ФК Вардар останаа лидери и после одигрување на 19.коло

Вардар освои максимални 12 бодови на натпреварите против екипата на Њу Старс, во рамките на 19.коло. Помладите пионери со овој триумф се зацврстија на врвот на табелата со 9 бода повеќе од екипата на Работнички, додека младинците ја задржаа предноста од 2 бода пред Победа од Прилеп која има и натпревар помалку.

Погледнете како изгледаат табелите во сите четири лиги:

Помлада пионерска Супер лига

pomladi

Пионерска Супер лига

pioneri

Кадетска Супер лига

kadeti

Младинска Супер лига

mladinci