Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Познати полуфиналните парови во младинскиот фудбалски Куп, Вардар ги дозна противниците
Познати полуфиналните парови во младинскиот фудбалски Куп, Вардар ги дозна противниците

Познати полуфиналните парови во младинскиот фудбалски Куп, Вардар ги дозна противниците

Познати се полуфиналните парови во младинскиот фудбалски Куп на Република Македонија. Вардар ги дозна противниците во сите четири категории.

Помлади пионери:

Академија Пандев – Победа

Шкендија – Вардар

Пионери:

Академија Пандев – Шкендија

Работнички – Вардар

Кадети:

Шкендија – Вардар

Победа – Шкупи

Младинци:

Шкендија – Академија Пандев

Вардар – Шкупи