Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Преглед на резултати од одиграното 22.коло во младинските фудбалски лиги
Преглед на резултати од одиграното 22.коло во младинските фудбалски лиги

Преглед на резултати од одиграното 22.коло во младинските фудбалски лиги

Изминатиов викенд се одигра 22.коло во младите фудбалски лиги. Вардар за противник ја имаше екипата на Академија Пандев, натпревари на кои освоивме 6 од максималните 12 бодови. Помладите пионери и младинците стигнаа до цел „плен“ додека поразени бевме со пионерите и кадетите.

Резултати од одиграното 22.коло:

Помлада пионерска Супер лига

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Скопје  4:0 (заостанат дуел од 9.коло)

ФК Шкупи – ФК Њу Старс  3:0

ФК Академија Пандев – ФК Вардар  0:2

ФК Пелистер – ФК Работнички  1:3

ФК Победа – ФК Шкендија  1:0

ФК Ренова – ФК Брегалница  1:5

Пионерска Супер лига

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Скопје  4:1   (заостанат дуел од 9.коло)

ФК Шкупи – ФК Њу Старс  1:0

ФК Академија Пандев – ФК Вардар  4:2

ФК Пелистер – ФК Работнички  0:0

ФК Победа – ФК Шкендија  1:3

ФК Ренова – ФК Брегалница  2:4

Кадетска Супер лига

ФК Скопје – ФК Македонија Ѓ.П  3:9    (заостанат дуел од 9.коло)

ФК Њу Старс – ФК Шкупи  0:1

ФК Вардар – ФК Академија Пандев  0:1

ФК Работнички – ФК Пелистер  0:0

ФК Шкендија – ФК Победа  6:2

ФК Брегалница – ФК Ренова  4:1

Младинска Супер лига

ФК Скопје – ФК Македонија Ѓ.П   0:4   (заостанат дуел од 9.коло)

ФК Њу Старс – ФК Шкупи  4:1

ФК Вардар – ФК Академија Пандев  6:2

ФК Работнички – ФК Пелистер  0:4

ФК Шкендија – ФК Победа  1:1

ФК Брегалница – ФК Ренова  2:1