Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > ФК Брегалница последен ривал на младите вардарци сезонава
ФК Брегалница последен ривал на младите вардарци сезонава

ФК Брегалница последен ривал на младите вардарци сезонава

Во среда и четврток ќе се одигра вонредно, но и последното 22.коло во Супер Лигата. ФК Вардар за противник ќе ја има екипата на Брегалница.

Во среда (31.05) со пионерските екипи гостуваме во Штип, натпревари кои ќе се одиграат на „Бело Брдо„ во термините од 10:00 и 12:00 часот.

Во истите саатници, во четврток (01.06) на теренот во Пржино сме домаќини со кадетите и младинците.