Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вардаровиот капитен, Лука Атанасовски, одигра 90 минути за Македонија У16, настап забележаа и Шаботиќ и Радески
Вардаровиот капитен, Лука Атанасовски, одигра 90 минути за Македонија У16, настап забележаа и Шаботиќ и Радески

Вардаровиот капитен, Лука Атанасовски, одигра 90 минути за Македонија У16, настап забележаа и Шаботиќ и Радески

Пораз на вториот контролен натпревар за Македонија У16 против репрезентацијата на Албанија (3:1).

Нашиот играч кој е и капитен на оваа млада репрезентација, Лука Атанасовски, помина 90 минути на теренот, додека стартер беше и Емир Шаботиќ. Своја минутажа имаше и Златко Радески.