Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Се одигра претпоследното 21.коло во фудбалската Супер Лига
Се одигра претпоследното 21.коло во фудбалската Супер Лига

Се одигра претпоследното 21.коло во фудбалската Супер Лига

Се одигра и 21.претпоследно коло во младинските фудбалски лиги. Вардар за противник го имаше тимот на Победа, натпревари на кои остваривме две победи и исто толку нерешени резултати.

Резултати од одиграното 21.коло можете да погледнете во продолжение.

Помлада пионерска Супер лига

Охрид – Милано  0:0

Шкендија – Кул  5:1

Работнички – Брегалница  2:1

Вардар – Победа  1:1

Македонија Ѓ.П – Пелистер  0:1

Шкупи – Академија Пандев  1:0

Пионерска Супер лига

Охрид – Милано  2:0

Шкендија – Кул  0:1

Работнички – Брегалница  2:0

Вардар – Победа  3:0

Македонија Ѓ.П – Пелистер  0:0

Шкупи – Академија Пандев  3:1

Кадетска Супер лига

Милано – Охрид  5:1

Кул – Шкендија   3:1

Брегалница – Работнички  3:4

Победа – Вардар  1:4

Пелистер – Македонија Ѓ.П  1:2

Академија Пандев – Шкупи   2:0

Младинска Супер лига

Милано – Охрид  3:0  (службено)

Кул – Шкендија  2:2

Брегалница – Работнички  0:8

Победа – Вардар   1:1

Пелистер – Македонија Ѓ.П  1:3

Академија Пандев – Шкупи   0:4