Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Атанасовски, Радески и Шаботиќ во дресот на Македонија У16 за контролните натпревари со Албанија
Атанасовски, Радески и Шаботиќ во дресот на Македонија У16 за контролните натпревари со Албанија

Атанасовски, Радески и Шаботиќ во дресот на Македонија У16 за контролните натпревари со Албанија

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години ќе одигра два контролни натпревари со соодветната репрезентација на Албанија.

За овие два натпревари, селекторот на Македонија, Дашмир Беари, од нашиот клуб ги повика Лука Атанасовски, Златко Радески и Емир Шаботиќ.

Првиот натпревар ќе се одигра на 26.јуни во Охрид, додека на 28.јуни ќе гостуваме во Елбасан.