Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Атанасовски и Шаботиќ одиграа цел натпревар за Македонија У16, настап забележа и Радески
Атанасовски и Шаботиќ одиграа цел натпревар за Македонија У16, настап забележа и Радески

Атанасовски и Шаботиќ одиграа цел натпревар за Македонија У16, настап забележа и Радески

Македонија У16 одигра без голови (0:0) на првиот контролен натпревар против соодветната репрезентација на Албанија.

Лука Атанасовски и Емир Шаботиќ одиграа цел натпревар, додека Златко Радески во игра влезе во вториот дел.

Двете репрезентации утре ќе одиграат уште еден контролен натпревар.