Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Стартува новата сезона во младинската фудбалска Супер Лига, Вардар отвара со Шкупи
Стартува новата сезона во младинската фудбалска Супер Лига, Вардар отвара со Шкупи

Стартува новата сезона во младинската фудбалска Супер Лига, Вардар отвара со Шкупи

Претстојниов викенд стартува новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. Во рамките на 1.коло, наш противник ќе биде екипата на Шкупи.

Утре на теренот во н.Бутел ќе се одиграат натпреварите на пионерските екипи на Вардар и Шкупи, кои ќе започнат во термините од 10:00 и 12:00 часот.

Во недела, на теренот во Кадино, сме домаќини со кадетите и младинците. Овие мечеви се закажани да стартуваат од 09:00 и 11:00 часот.

Тренерите кои ќе ги водат екипите во Супер Лигата: 

Генерација 2008 – Влатко Колев

Генерација 2007 – Димо Мушу

Генерација 2006 – Марко Ѓорѓевиќ

Генерација 2005 – Трајче Стојковски