Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > ФК Вардар е на 3.место во Супер Лигата по финишот на есенскиот дел
ФК Вардар е на 3.место во Супер Лигата по финишот на есенскиот дел

ФК Вардар е на 3.место во Супер Лигата по финишот на есенскиот дел

 Нашиот клуб се наоѓа на 3.место по завршување на есенскиот дел во фудбалската младинска Супер Лига, според бројот на вкупно освоени бодови ( се земаат во предвид освоените бодови на сите четири екипи).

Вака изгледа пласманот на клубовите после финишот на есенскиот дел од сезоната:

1. Работнички 96
2. Шкендија 91
3. ВАРДАР 89
4. Брера Струмица 86
5. Шкупи 73
6. Македонија Ѓ.П 68
7. Брегалница 67
8. Пелистер 66
9. Победа 48
10. Беласица 41
11. Тетекс 17
12. Скопје 15