Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Против Скопје, во последното есенско коло во фудбалската Супер лига
Против Скопје, во последното есенско коло во фудбалската Супер лига

Против Скопје, во последното есенско коло во фудбалската Супер лига

Во рамките на последното есенско коло во Супер Лигата ќе играме со екипата на ФК Скопје.

Сите натпревари со овој противник од 11.коло ќе се одиграат во недела (03.12).

Кадетите и младинците се домаќини на теренот во населбата Аеродром, натпревари кои ќе започнат од 11:30 и 13:30 часот.

Пионерските екипи ќе гостуваат на теренот во Железарница, со почеток од 12:00 и 14:00 часот