Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Во сабота, ЖРК Вардар е домаќин на Овче Поле СУ
Во сабота, ЖРК Вардар е домаќин на Овче Поле СУ

Во сабота, ЖРК Вардар е домаќин на Овче Поле СУ

Утре со почеток од 17:00 часот во спортската сала „Круме Кепески“ со почеток од 17:00 часот, екипата на ЖРК Вардар е домаќин на тимот на Овче Поле СУ. Натпреварот ќе го судат Адриана Здравковска и Сања Божиновска од Скопје, додека делегат ќе биде Бобан Мајнов.

После две одиграни кола, Вардар има скор од една победа и нерешен резултат, додека Овче Поле има максимален број на освоени бодови на табелата.