Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Трпчевски од Кавадарци, главен судија на натпреварот во Штип
Трпчевски од Кавадарци, главен судија на натпреварот во Штип

Трпчевски од Кавадарци, главен судија на натпреварот во Штип

Во рамките на 9.коло во ПМФЛ, екипата на Вардар гостува во Штип кај Брегалница.

Стојанче Трпчевски од Кавадарци е назначен за главен судија, додека негови помошници ќе бидат Слаѓан Маркоски од Гостивар и Дарко Јовчевски од Тетово.

Натпреварот ќе се одигра во недела со почеток од 14:00 часот на градскиот стадион во Штип.