Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Борјана и Бојана Коцева, на поширокиот список на селекторот Грчевски, за претстојните квалификациски натпревари

Борјана и Бојана Коцева, на поширокиот список на селекторот Грчевски, за претстојните квалификациски натпревари

IMG_20230928_232956_241

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Кристијан Грчевски го објавуви поширокиот список на ракометарки за претстојните квалификациски натпревари за пласман на WOMEN’S EHF EURO 2024.

WOMEN’S EHF EURO 2024 ќе се оддржи во три држави и тоа: Австрија , Унгарија и Швајцарија во период од 28.11 – 15.12.2024 година.

Женската сениорска репрезентација на Македонија во квалификаиите е дел од групата 5 заедно со репрезентациите на Шпанија, Азербејџан и Литванија.

На претстојната ЕХФ недела (09.10 – 15.10.2023) нашата женска сениорска селекција ќе оддигра два квалификациски натпревари против Азербејџан и Литванија.

Од редовите на Вардар, на поширокиот список се најдоа сестрите, Борјана и Бојана Коцева.