Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Александар Ѓурковски е нов играч на ФК Вардар
Александар Ѓурковски е нов играч на ФК Вардар

Александар Ѓурковски е нов играч на ФК Вардар

21 годишниот дефанзивец Александар Ѓурковски е нов играч на ФК Вардар.

Потекнува од нашата фудбалска академија, а во првиот тим на Вардар настапуваше во сезоната 2020/21 забележувајќи 19 настапи. Во ПМФЛ покрај Вардар има настапувано и за екипите на Шкупи и Тиквеш каде вкупно има настапено на 48 натпревари.

Ѓурковски има настапувано за сите младински селекции на Македонската репрезентација.

Добредојде во црвено црното семејство Александар!