Saturday ,21 July 2018
Последни:
Home > Author Archives: Звонко Ивановски (page 5)

Author Archives: Звонко Ивановски

(ФОТО) Правда за Саздо, на стадионот „Лужники“ на полуфиналето помеѓу Хрватска и Англија

sazdo-1

Вечерба на стадионот „Лужники“ се одигра второто полуфинале на светското првенство, помеѓу селекциите на Хрватска и Англија. После продолженија како поуспешни се покажаа Хрватите кои славеа со резултат 2:1 и на тој начин обезбедија финале против Франција. На стадионот осамна фотографија, за прерано починатиот комита, Никола Саздовски-Саздо, каде се бара правда за младото момче. Read More »

Поранешните вардарци, Хамбарџумјан и Дашјан во посета на црвено-црните

18542-hambardzhumjan-i-dashjan-gi-posetija-svoite-poraneshni-soigrachi

Пријатно изненадување за екипата на ФК Вардар им приредија нивните поранешни играчи, се работи за Ховханес Хамбарџумјан и Артак Дашјан, кои го посетија клубот во хотелот каде се сместени. -Во Вардар стекнавме многу пријатели и убаво е кога повторно ќе се видиме. Ждрепката сакаше да дојдат кај нас во Ереван. На нашите поранешни соиграчи им посакавме среќа во утрешниот натпревар ... Read More »

Бабунски: Се надевам дека играчите ќе ја покажат својата желба за победа -Барсегјан: Имам пријатели во Пјуник, со некои фудбалери се познавам, меѓутоа на теренот кога ќе почне мечот нема пријателство

vardarfans-pres

Екипата на ФК Вардар се наоѓа во Ереван, каде утре ќе го одигра првиот дуел од 1 квалификациско коло, против екипата на Пјуник. Денес клубот во Ереван одржа прес-конференција, на која ги сподели очекувањата пред утрешниот дуел. Пред медиумите се обратија шефот на стручниот штаб, Бобан Бабунски и Тигран Барсегјан. Имаме добри информации за екипата на Пјуник. Имаат неколку нови ... Read More »

Кои ракометарки од Вардар Јуниор најдоа нови екипи, кои остануваат во клубот, а кои се уште се во преговори за менување на средината

vardarfans-vardar-junior

Познато е дека во новата натпреварувачка сезона нема да постои женската екипа на Вардар Јуниор, односно ќе се настапува со само една екипа во супер лигата, која ќе ја сочинуваат ракометарки кои се родени 2000 година. Дел од играчите кои минатата сезона настапуваа за вториот тим на Вардар си најдоа и нови, екипи, дел се уште  ги разгледуваат понудите и ... Read More »

Без Виктор Нилдо Јуфо на дуелот со Пјуник

vardarfans-jufo

Новото засилување на Вардар, Виктор Нилдо Јуфо поради повреда нема да биде во можност да настапи на дуелот против екипата на Пјуник, првиот меч од 1 квалификациско коло во ЛЕ, кој е закажан да се одигра утре со почеток од 16 часот по македонско време во Ереван. Бразилецот има повреда на задната ложа, поточно има парцијална руптура, па се уште се опоравува ... Read More »

Познат составот за пионерите на РК Вардар, во натпреварувачката сезона 2018/19

vardarfans-pioneri

Генерацијата на РК Вардар родени 2004/05 година или пионерите во новата сезона ќе се натпреваруваат во пионерската лига. Тренерски тандем на оваа генерација останува Зоран Петковски- Зенга како главен и Никола Бисинов, како негов помошен тренер. Екипата речиси е иста од минатата сезона, надополнета со две нови имиња. Тоа се Никола Анакиевски од Делчево и Виктор Трифуновски од ГРК Гостивар. Познат ... Read More »

Играчи од младинската школа на Вардар се меѓу 30-те добитници на стипендии, кои ги доделува “Македонски Телеком“

vardarfans-naslovna

Заврши првата фаза од изборот на најдобри млади таленти кои добија стипендии од Македонски “Телеком“. Изминатиов викенд на Академијата на ФК Вардар, стручните лица во младинската школа на клубот  преку натпревари ги избраа најдобрите 30 дечиња од оваа прва фаза. Меѓу нив се наоѓаат и играчи кои се дел од младинските генерации во ФК Вардар. Тренерите од ФК „Вардар“ ја анализираа ... Read More »

Вардаровата експедиција замина за Ереван, каде во четврток го игра првиот дуел против Пјуник

18534-crveno-crnite-trgnaa-kon-erevan

Утрово, вардаровата експедиција замина за Ереван, каде во четвреток ќе го одиграат првиот натпревар 1. квалификациско коло во Лигата на Европа против тимот на Пјуник. Познати се и патниците за овој прв дуел, а меѓу нив не се голманот, Кироски, како и Виктор Нилдо Јуфо, кој поради повреда останува во Скопје. Од младинскиот погон за Ереван отпатуваа голманот, Методија Велковски, како ... Read More »

Петар Мицевски: Вардар е најдоброто од Македонија, без разлика кој ќе биде наш предводник во новата сезона, се надевам дека ќе успееме и по четврти пат по ред да станеме шампиони на Македонија

vardarfans-naslovna

Петар Мицевски е следниот млад и надежен играч на Вардар, со кој нашиот медиум ќе го направи следното интервју. Петар е дел од шампионската генерација на ФК Вардар, играчи кои се родени 2007 година, која успеа и трет пат по ред да го освои првото место во детската лига и да докаже дека се најдобри во Македонија, во својата возрасна ... Read More »

Седум играчи од РК Вардар, се наоѓаат на подготовки во Маврово со младинската репрезентација

vardarfans-mladinci

Младинската ракометна репрезентација се наоѓа на подготовки во Маврово, каде се подготвува за претстојниот ЕХФ Шампионат, кој во периодот од 20-29-ти јули ќе се одигра во СКопје, во С.Ц Борис Трајковски. Предвидено е во Маврово да се одиграат два контролни натпревари со соодветната селекција на Црна Гора. На овие подоготвки, селекторот Данило Брестовац може да смета на 24 ракометари, од ... Read More »