Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Утре, ФК Вардар гостува на Македонија Ѓ.П
Утре, ФК Вардар гостува на Македонија Ѓ.П

Утре, ФК Вардар гостува на Македонија Ѓ.П

Во рамките на 17.коло во ПМФЛ, екипата на ФК Вардар ќе гостува кај Македонија Ѓ.П.

Натпреварот ќе се одигра на стадионот во Ѓорче Петров со почеток од 13:00 часот.

Судиската тројка е од Скопје, на чело со Марјан Младеновски и Бранко Путилин и Дејан Димитријевиќ.