Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар денес гостува на Спартак
ЖРК Вардар денес гостува на Спартак

ЖРК Вардар денес гостува на Спартак

Во рамките на 11.коло во женската супер лига, ракометарките на Вардар гостуваат кај екипата на Спартак.

Натпреварот ќе се одигра денес во салата „Круме Кепески“ со почеток од 18:30 часот. За судии се делегирани Ѓорѓи Василевски и Блаже Михајлов, додека делегат ќе биде Марјан Огњановски од СКопје.