Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Марио Стојановски единствениот вардаров играч кој ќе биде дел од младинската ракометна репрезентација
Марио Стојановски единствениот вардаров играч кој ќе биде дел од младинската ракометна репрезентација

Марио Стојановски единствениот вардаров играч кој ќе биде дел од младинската ракометна репрезентација

Стручниот штаб и тренерот на младинската машка репрезентација на Македонија Радослав Стојановиќ го објавија списокот на повикани ракометари за собир и настап на претстојниот „Carpaty Trophy“ во Романија.

Carpaty Trophy во Романија ќе се оддржи од 15-ти до 17-ти декември и е дел од подготовките за настап на EHF Euro во Словенија кое ќе се оддржи наредната година.

Марио Стојановски е единствениот вардаров играч кој ќе биде дел од националната репрезентација за овој турнир.