Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Четворица вардарци ќе конкурираат за настап во српската репрезентација, која ќе игра на ЕП во Германија
Четворица вардарци ќе конкурираат за настап во српската репрезентација, која ќе игра на ЕП во Германија

Четворица вардарци ќе конкурираат за настап во српската репрезентација, која ќе игра на ЕП во Германија

Селекторот на српската ракометна репрезентација, Тони Херона, го објави поширокиот список на ракометари, кои ќе ко конкурираат за настап на Европското првенство во Германија, кое е на програмата во јануари 2024 година.

На поширокиот список се најдоа четири вардарови играчи, се работи за Стефан Петриќ, Дарко Ѓукиќ, Марко Срдановиќ и Матија Николиќ.