Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар утре заминува на подготовки во Анталија, договорени пет контролни натпревари
ФК Вардар утре заминува на подготовки во Анталија, договорени пет контролни натпревари

ФК Вардар утре заминува на подготовки во Анталија, договорени пет контролни натпревари

По подготовките во Гевгелија, Вардарци деновиве ги одработуваат последните тренинзи во Скопје, пред заминувањето во Анталија, каде што нашата екипа ќе престојува во период од 27.01 до 07.02.2024 година.

Главниот дел од зимските подготовки, стручниот штаб ќе ги искористи за воигрување на речиси комплетираната екипа, а секако ќе се обрне внимание и на физичката и тактичка подготвеност, на која стручниот штаб на чело со тренерот Горазд Михаилов, особено ќе обрне внимание.

На подготовките во Анталија, ФК Вардар ќе одигра и пет пријателски натпревари, кои веќе се договорени, а низ кои ќе се брка посакуваната форма пред почетокот на втората полусезона од ПМФЛ.

Распоред на натпреварите:

ФК Вардар – ФК Заглебие Лубин (Полска) 29.01.2024
ФК Вардар – ФК Аркадак (Туркменистан) 31.01.2024
ФК Вардар – ФК Металург Бекабег (Узбекистан) 03.02.2024
 ФК Вардар – ФК Креузлингер (Швајцарија) 05.02.2024
 ФК Вардар – ФК Колос (Украина) 06.02.2024
Борбата за Вардар продолжува