Saturday ,21 July 2018
Последни:
Home > Author Archives: Звонко Ивановски (page 2)

Author Archives: Звонко Ивановски

Вардар го донесе третиот најдобар стрелец во шампионатот на Русија и најдобриот играч на Санкт Петербург во последните три сезони

vardarfans-kiselev

Во текот на вчерашниот ден, ракометниот клуб Вардар го претстави и своето трето засилување за новата натпреварувачка сезона. Се работи за репрезентативецот на Русија, Димитри Киселев кој доаѓа од екипата на Санкт Петербург. Тој заедно со Кристопанс ќе играат на десната бековска позиција во Вардар. Киселев со тимот на Петербург заврши на третото место во првенството на Русија, пред екипата ... Read More »

На Вардар му останува да ја спаси честа на македонските екипи, во квалификациите од ЛЕ

vardarfans

Овие денови актуелни се натпреварите во 1.квалификациско коло од Лигата на Европа. Лош ден имаа вчера македонските тимови, кои се збогуваа од Европските натпреварувања, за оваа сезона. Екипите на Работнички и Шкупи, не успеаа да ја поминат првата елиминациска пречка, па останува на Вардар да ја спаси честа на македонските тимови во ЛЕ. Иако имаа предност од првиот дуел одигран ... Read More »

На денешен ден пред една година, “гореше“ Струмица, Вардар успеа да го елиминира тимот на Малме и да се пласира во следното квалификациско коло од ЛШ

vardarfans-fk-vardar

На денешен ден пред точно една година, екипата на ФК Вардар направи голем успех, успевајќи да го елиминира шампионот на Шведска, екипата на Малме во рамките на 2.квалификациско коло од Лигата на Шампионите. На реванш натреварот кој се одигра на стадионот “Младост“ во Струмица, црвено-црните успеаа да слават со резултат 3:1 и со вкупен резултат од 4:2 да се пласираат ... Read More »

Противникот на Вардар во групата А од ЛШ, Брест Мешков, означи старт на подготовките за новата сезона

vardarfans-2

Екипата на Брест Мешков која е еден од противниците на Вардар, во најсилната група А од Лигата на Шампионите, стартуваше со подготовките за новата натпреварувачка сезона. Шампионот на Белорусија доби нов тренер, во поранешниот стратег на Висла Плок и актуелен селектор на Аргентинската репрезентација, се работи за Маноло Каденас. Негов помошник ќе биде Раул Алонсо, додека за тренер на голманите ... Read More »

Димитри Киселев е новиот десен бек на РК Вардар

ruski-reprezentativec-e-nov-chlen-na-vardar-17007

Вардар го доби и третото официјално засилување а претходно и најавено од “Вардар Фанс” за новата натпреварувачка сезона. Тоа е рускиот репрезентативец, Дмитри Киселев кој потпиша догововор со црвено-црните, до јуни 2020 година. Киселев доаѓа од Санкт Петербург каде има настапувано од почетокот на својата кариера. Две сезони има настапувано и во лигата на шампионите. Беше дел и од репрезентацијата ... Read More »

Јуфо започна со индивидуални тренинзи, Барсегјан е подготвен за реваншот, постои шанса во стартниот состав за дуелот со Пјуник да биде и Попзлатанов

vardarfans-fk-vardar

Екипата на ФК Вардар ги одработува последните подготовки, пред реванш натпреварот од 1.квалификациско коло против екипата на Пјуник од Ерменија. Бразилскиот интернационалец во редовите на црвено-црните, Виктор Нилдо Јуфо започна со индивидуални тренинзи, посебно од неговите соиграчи, што значи дека нема да биде подготвен да му помогне на својот тим ниту на реваншот. Позитивни вести се дека се е во ... Read More »

Судиска тројка од С.Ирска ќе ја дели правдата на реваншот, помеѓу Вардар и Пјуник

vardarfans-sudii

Во четврток на арената “Филип Втори“ ќе се одигра реванш натпреварот од 1. квалификациско коло во Лигата на Европа, помеѓу екипите на Вардар и Пјуник. Уефа ја делегираше судиската тројка за овој дуел, која доаѓа од Северна Ирска. За главен делител на правдата е одреден Јан МекНаб, додека негови помошници ќе бидат Стивен Бел и Рајан Келси. Четврти судија на мечот ќе ... Read More »

(ФОТО) Поранешните вардарки, Лекиќ, Цвијиќ, Радичевиќ и Лазовиќ стартуваа со подготовки со тимот на ЦСМ Букурешт

vardarfans-3

Екипата на ЦСМ Букурешт за која во новата сезона ќе настапуваат четири поранешни ракометарки на Вардар, ги стартуваше подготовките за новата натпреварувачка сезона. На првиот тренинг на раманскиот шампион се појави и Андреа Лекиќ, Јованка Радичевиќ, Барбара Лазовиќ и Драгана Цвијиќ, сите четири летово од Вардар преминаа во тимот на ЦСМ Букурешт. Амбициите и во новата сезона се големи, повторно ... Read More »

Комити маршираа вечерва и побараа правда за “Саздо“

vardarfans-sazdo

Вечерва се одржува протестниот марш, во чест на прерано починатиот навивач на Вардар, Никола Саздовски-Саздо. Навивачката група Комити, маршот го започна од плоштадот во Автокоманда, после кој се упатија до Основното Јавно Обвинителство, каде што ќе се прочита известување до јавноста за неправдата, а маршот ќе заврши пред МВР, каде што симболично ќе запалиме свеќи во чест на нашиот брат. Голем број ... Read More »

Се уште е неизвесна “судбината“ на Киелце, еден од противниците на Вардар во групата А од ЛШ

vardarfans-kielce

Се уште е во неизвесност “судбината“ на еден од противниците на Вардар, во најсилната група А од Лигата на Шампионите. Екипата на Киелце се соочува со сериозни финансиски проблеми, па не е познато дали во новата сезона тие ќе влезат како посилни или послаби. Откако општината одби да им помогне, сопственикот на клубот, Бертус Сервас е во потрага по нови ... Read More »