Monday ,23 July 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 10)

У-18

Пионерските екипи се домаќини на Шкупи, кадетите и младинците гостуваат во Чаир

25

Во сабота и недела младинските категории на ФК Вардар ќе ги одиграат своите натпревари од петтото првенствено коло. Противник за црвено-црните генерации е екипата на Шкупи. Пионерските екипи во сабота се домаќини на теренот на академијата, додека во недела на стадионот во Чаир, гостуваат кадетите и младинците. Помладите пионери се единствената наша генерација која се уште е без пораз во ... Read More »

(Фотогалерија) Милано лесна “енигма“ за Вардаровите кадети, кои ќе играат во 1/4 на купот

26

Кадетите на ФК Вардар ќе играат во четврфиналето на купот,откако денес беа подобри од екипата на Милано. Полесно од очекувањата стигнавме до убедлива победа од 6:0, во рамките на осминафиналето од националниот куп. Два гола постигна Андоновски, додека по еднаш во листата на стрелци се запишаа Благојевиќ, Хасановиќ, Ѓорѓиески и Младеновски. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

Кадетите на Вардар со шест голови во мрежата на Милано успеаа да се пласираат во 1/4 на купот

vardarfans-naslovna

Кадетите на Вардар се пласираа во четврфиналето на купот, откако утрово на теренот на Академија убедливо ја порзија екипата на Милано од Куманово. Црвено-црните доминираа во секој дел од играта и на крајот триумфираа убедливо со резултат 6:0. Тренерот Колев статваше со следниве 11-сетмина: Андов, Радевски, Андоновски, Петковски, А.Младеновски, Илиевски, Благојевиќ, Ѓорѓиески, Филипоски, М.Младеновски, Димов Првите десет минути од натпреврот ... Read More »

Четири генерации на ФК Вардар во среда ќе играат натпревари од 1/8 на националниот куп

36

Во среда ќе бидат одиграни натпреварите од осминафиналето од купот на Македонија во младинските фудбалски категории. Освен пионерите и генерацијата “2003“ кои се слободни, сите останати генерации на ФК Вардар ќе имаат настапи во националниот куп. Патниците во следната рунда ќе бидат познати по одигрување на само еден натпревар, односно нема реванш мечеви. Помладите пионери повторно ќе гостуваат во Струмица, ... Read More »

Марио Младеновски: Се придржувавме на советите што ни ги даваше тренерот и заслужено победивме

64

Минимална победа за кадетите на ФК Вардар, во рамките на четвртото првенствено коло. Избраниците на Влатко Колев во дербито ја победија екипата на А.Пандев, минимално со резултат 1:0. Стрелец на единствениот гол вреден три бода беше Милан Благојевиќ. Во составот на Вардар, на овој натпревар беше и новото засилување, Марио Младеновски кој летово пристигна од екипата на Металург. За нашиот ... Read More »

(Фотогалерија) Момците на Колев, кадетите на ФК Вардар триумфално против А.Пандев во дербито

22

Вчера на теренот на Академијата на ФК Вардар се одигра кадетското фудбалско дерби помеѓу екипите на Вардар и Академија Пандев. Избраниците на Влатко Колев на овој дуел славеа минимално со 1:0. Стрелец на единствениот гол, вреден три бода беше Милан Благојевиќ. Read More »

Вардаровите кадети се вратија на победите во лигата, Благојевиќ донесе три бода во дуелот со А.Пандев

hh1

Денес на теренот на академијата ссе одигра кадетското фудбалско дерби помеѓу екипите на Вардар и Академија Пандев. Поуспешни беа црвено-црните кои славеа минимално со 1:0. Стрелец на единствениот гол, вреден три бода беше Милан Благојевиќ. Тренерот Колев го започна мечот со: Тимевски, Радевски, Ѓурковски, Пешевски (c), А.Младеновски, Адем, Благојевиќ, Ѓорѓиески, Филипоски, Астарџиев, Димов. Првиот удар на натпреварот го имаше екипата ... Read More »

А. Пандев противник на Вардаровите генерации во четвртото првенствено коло

37

Викендов ќе се одигра четвртото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардаровите генерации е тимот на Академија Пандев. Кадетите и младинците се домаќини, во сабота на теренот на академијата со почеток од 10 и 12 часот, додека пионерските екипи во недела во истите термини гостуваат во Струмица. По заминувањето на Љупчо Марковски, помладите пионери во Струмица ќе ... Read More »

Два нерешени резултати, една победа и пораз на Вардаровите генерации во дуелите со Шкендија

21

Во саботата се одигра третото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардаровите генерации беше екипата на Шкендија. Беа забележани една победа, два нерешени резулати и еден пораз. Единствено кои успеаа да слават во дуелите со Шкендија беа помладите пионери. Избраниците на Љупчо Марковски стигнаа до висок триумф (4:1), натпревар на кој доминираа и создадоа повеќе шанси од ... Read More »

Кадетите одиграа реми, младинците поразени в гости кај Шкендија

777777777777777777

Денес во Тетово во рамки на третото коло во сезоната 2017/2018 година се одигра дербито помеѓу домаќинот Шкендија и нашиот  фудбалски клуб Вардар. Се играа дуели во рамки во две категории, кадетска и младинска конкуренција. Кадетите дојдоа до позитивен резултат 1-1 на дуелот со Шкендија. Колев мечот го почна со: Tимевски, Радевски,  Дарлишта, Петковски, Илиевски, Адем, Благоевиќ, Ѓоргиевски, Андовски и Младеновски. ... Read More »