Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 30)

У-18

(ФОТО) Голмански тренинг со Саша Илиќ и неговите ученици, Велковски и Тимевски

3

Вардар Фанс на голмански тренинг со Методија Велковски и Бојан Тимевски, кои се дел од кадетскиот и младинскиот состав на ФК Вардар. Тие во текот на вчерашниот ден го одбработија тренингот, со својот тренер на голмани, се работи за Саша Илиќ кој работи со голманите во младинските екипи на ФК Вардар. Погледнете ја фотогалеријата од голманскиот тренинг под “палка“ на ... Read More »

Андов, Ѓурковски, Ибиши и Митревски, дел од селекцијата до 17 години, за контролните натпревари со БИХ

vardarfans-reprezentacija

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години, денес и во четврток ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на БИХ. Двата меча ќе се одиграат на тренинг центарот “Петар Милошевски“. Селекторот на Македонија, Горан Станиќ за овие пријателски натпревари повика и четворица играчи од фудбалскиот клуб Вардар. Се работи за голманот Матеј Андов кој е стандарден голман на оваа генерација, ... Read More »

Кадетите и младинците на ФК Вардар одиграа по едно полувреме, пријателски натпревар со екипата на Пирин

22405870_10210547210938701_1409859032762301697_n

Денес на теренот на Академијата, по едно полувреме пријателски натпревари со екипата на Пирин од Бугарија, одиграа кадетите и младинците на ФК Вардар. Младинските екипи одиграа без победник, со почетниот резултат 0:0. ФК Вардар: Тимевски, М.Младеновски, Наумчески, Џуклески, Ѓорѓиески, Адем, Маркоски, Димоски, Дишлиевски, Абдулхади, Блгојевиќ. Прв кој се обиде беше Милан Благојевиќ, кој со глава бие покрај голот на Пирин. ... Read More »

Лука Стојковски од генер. “2003“ тренира со кадетите и младинците, на Хиподром

434

Веќе деветти ден, кадетите и младинците на фудбалскиот клуб Вардар тренираат на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, каде ги одработуваат главните подготовки за пролетниот од натпреварувачка сезона. Се тренира два пати дневно, а голманите работат под палка на Саша Илиќ, кој работеше и во првиот тим на ФК Вардар, во периодот кога на клупата беше Гоце Седлоски. Најмладиот голман кој ... Read More »

Бојан Димоски: За тоа дека во Вардар се работи професионално, доказ се овие добро организирани припреми на спортскиот комплекс во населбата Хиподром

cc

Бојан Димоски минатата сезона ја заврши како најдобар стрелец кај помладите пионери, додека оваа сезона настапува паралелно за пионерите и кадетите на ФК Вардар, а има запишано и неколку настапи за младинскиот состав. Тој настапувајќи за двете екипи во есенскиот дел успеа да постигне пет голови. Важен дел од играта на двете екипи на Вардар, со кои оваа сезона ќе ... Read More »

Кадетите и младинците на ФК Вардар во наредните две недели ќе тренираат на спортскиот комплекс, во населбата Хиподром

710

Повозрасните генерации на фудбалскиот клуб Вардар од 10-ти јануари стартуваа со подготовки за пролетниот дел од сезоната. Кадетите и младинците од денес пак се преселуваат на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, каде ќе останат во наредните 14 дена и ќе се подготвуваат за предизвиците кои им следат во вториот дел од натпреварувачката сезона. Во текот на целите подготовки ќе бидат ... Read More »

Ибиши прв, Мирков втор и Благојевиќ трет најдобар стрелец во младинските категории на ФК Вардар, кои се натпреваруваат во првенството

vardarfans-najoobri-strelci

Пред нас е есенскиот дел во првенството на младинските фудбалски категории. Помладите пионери на Вардар се единствената наша генерација која успеа да заврши на првото место, кадетите и младинците се наоѓаат на втората позиција, дододека пионерите завршија на шестото место, после завршување на првиот круг на натпреварување. Што се однесува до најдобриот стрелец, или играчот кој постигна најмногу голови во ... Read More »

Виктор Пешевски: Не би биле најдобрата генерација последниве три години, ако не веруваме во своите можности и калитети

2015

Период кога постои пауза во првенството на младинските фудбалски категории, пред стартот на подготвките за пролетниот дел од сезоната. Кадетите на Вардар го финишираа есенскиот дел од сезоната на второто место, со четири бода помалку од лидерот, екипата на Шкендија. Момците на Влатко Колев на 14 одиграни натпревари стигнаа до девет победи, три нерешени резултати и два порази, доволни да ... Read More »

Кадетите на ФК Вардар се есенски вицешампиони, Благојевиќ е нивни најдобар стрелец

hh1-660x330

 Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар како втори го завршија есенскиот дел од сезоната. Избраниците на Влатко Колев на 14 одиграни натпревари остварија девет победи, три нерешени резултати и два порази. Оваа генерација можеби ќе беше и лидер на табелата, по одигрување на првиот круг, доколку немаше лош старт по првите пет одиграни кола, кога и ги доживеа единствените два порази ... Read More »

Кадетите на ФК Вардар со нова сигурна победа, младинците со нов “кикс“ , во заостанатото коло против Ренова

vardarfans-kadeti-i-mladinci

Денес во Тетово, кадетите и младинците на ФК Вардар го одиграа заостанатиот натпревар против екипата на Ренова. Кадетите славеа убедливо со резултат 0:3, додека младинците повторно “кикснаа“ играјќи само со нерешен резултат од 2:2. Кадетите на ФК Вардар играат одлично во финишот на есенскиот дел од сезоната, каде денес стигнаа до нова врзана победа во првенството. Избраниците на Колев славеа ... Read More »