Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Преглед на 2.првенствено коло во младинските лиги, Вардар освои 9 бодови на натпреварите со Кул

Преглед на 2.првенствено коло во младинските лиги, Вардар освои 9 бодови на натпреварите со Кул

Изминатиов викенд се одигра 2.коло во младинските фудбалски категории. Вардар за противник го имаше тимот на Кул, натпревари на кои освоивме 9 од можните 12 бодови. Единствено кадетите беа поразени, додека останатите наши екипи стигнаа до победи.

Во продолжение погледнете ги комплетните резултати од сите четири младински лиги:

Помлада пионерска Супер лига:

ФК Пелистер – ФК Скопје  7:0

ФК Академија Пандев – ФК Победа  3:1

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Ренова  4:0

ФК Њу Старс – ФК Брегалница  2:0

ФК Вардар – ФК Кул  5:2

ФК Работнички – ФК Шкендија  4:1

Пионерска Супер лига:

ФК Пелистер – ФК Скопје  3:2

ФК Академија Пандев – ФК Победа  2:0

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Ренова  5:0

ФК Њу Старс – ФК Брегалница  1:1

ФК Вардар – ФК Кул  2:0

ФК Работнички – ФК Шкендија  4:0

Кадетска Супер лига:

ФК Скопје – ФК Пелистер  1:2

ФК Победа – ФК Академија Пандев  1:2

ФК Ренова – ФК Македонија Ѓ.П  0:1

ФК Брегалница – ФК Њу Старс  2:2

ФК Кул – ФК Вардар  2:0

ФК Шкендија – ФК Работнички  4:3

Младинска Супер лига:

ФК Скопје – ФК Пелистер  0:7

ФК Победа – ФК Академија Пандев  2:1

ФК Ренова – ФК Македонија Ѓ.П  2:2

ФК Брегалница – ФК Њу Старс  2:1

ФК Кул – ФК Вардар  1:2

ФК Шкендија – ФК Работнички  3:0