Thursday ,22 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 60)

У-18

Слободен викенд за младинските фудбалски категории кои играат во првенството

kadeti-11

Последното 11 коло од есенскиот дел во првенството на младинските фудбалски категории ќе се одигра следната недела. Така овој викенд ќе биде слободен за Вардаровите генерации кои се натпреваруваат во лигата. Одморов добро ќе им дојде, ако се има предвид дека изминативе денови се одиграа реванш натпреварите од 1/4 на националниот куп. Единствено помладите пионери испаднаа во оваа елиминациска фаза ... Read More »

Александар Трајчевски: Се пласиравме во полуфиналето од купот на Македонија и секако очекувам титула

kadeti-23

Кадетите го потврдија пласманот во полуфиналето на купот, откако во реваншот забележаа уште еден висок триумф против Младост. Конечниот резултат гласеше 4:0. Капитенот Александар Трајчевски беше стрелец на два гола, додека Михаил Геговски и Никола Серафимов постигнаа по еден гол. -На овој натпревар покрај тоа што имавме предност од првиот дуел со Младост Царев Двор од 1:4, влеговме максимално сконцентрирани ... Read More »

Нова доминација на кадетите, за сигурен пласман во 1/2 на купот

kadeti-24

Кадетите на Фк Вардар уште еднаш ја потврдија својата класа во дуелите со Младост Ц.Д. и се пласираа во полуфиналето на националниот куп. Денес на теренот на локомотива се одигра реванш мечот во рамките на 1/4 од купот, против екипата на Младост. Избраниците на Колев не пропуштија ништо на случајноста  и забележаа нов висок триумф од 4:0. Александар Трајчевски постигна ... Read More »

Кадетите и младинците по “заверка“ на пласманот во 1/2 на купот

mladinci-32

Кадетите и младинците на Фк Вардар денес треба да го заверат плaсманот во полуфиналето на националниот куп. Кадетите не би требало да имаат никакви проблеми околу тоа кој ќе биде патник во следната рунда. Денес со почеток од 10 часот на теренот на локомотива, ќе започнеме со предност од 4:1 во дуелот против Младост Ц.Д. На првиот натпревар одигран во ... Read More »

Христијан Стојчевски: Од самиот почеток го контролиравме натпреварот

11193218vardarfans-izjava-na-stojcevski-kadeti-fk-vardar)

Кадетите на Фк Вардар забележаа победа во рамките на 10 коло од првенството. Противник беше екипата на Ренова, која ја совладавме со високи 4:0. Ова беше вкупно седми триумф во лигата за избраниците на Влатко Колев. Целиот дуел помина во целосна доминација и надмоќ на црвено-црните, кои не му дозволија на противникот да се изнаигра многу. Китановски беше стрелец на ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Кадетите ја наполнија мрежата на Ренова

kadeti-13

Погледнете ја фотогаријата од натпреварот помеѓу кадетските екипи на Фк Вардар и ренова, кој заврши со убедлива победа од 4:0 во корист на црвено-црните. Така кадетите ја впишаа седмата победа во лигата. Стрелци на головите беа Китановски (2), Серафимов и Стојчевски. Read More »

Кадетите на Фк Вардар ја “прегазија“ Ренова и се вратија на победите

vardarfans kadetite se vratija na pobedite

Денес на теренот на локомотива се одигра натпревар од 10 коло на кадетското фудбалско првенство, помеѓу екипите на Вардар и Ренова. Црвено-црните после несреќниот пораз од Металург во минатото коло, на успешен начин се вратија на победничките патеки. Оваа категорија славеше убедливо со резултат 4:о. Кирил Китановски постигна два гола, по еден дело на Христијан Стојчевски и Никола Серафимов. Ренова ... Read More »

Ренова е противник во 10 коло, на Вардаровите фудбалски генерации

vardarfans 5

Во недела ќе се одигра 10 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Следен предизвик за Вардаровите екипи, е тимот на Ренова. Помладите пионери и пионери гостуваат во Боговиње, додека кадетите и младинци се домаќини на теренот на локомотива. -Помладите пионери се наоѓаат во одлична победничка серија, која се очекува да продолжи и во недела. Избраниците на Сашо Јанев веќе ... Read More »

Порази за кадетите и младинците на Фк Вардар, во дуелите со Металург

vardarfans 16 kolo

Лош ден за кадетите и младинците на Фк Вардар, кои претрпеа порази на гостувањата во населбата Железарница, во дуелите против екипата на Металург. По вчерашните победи на помладите и постари пионери, постоеше надеж и верба дека таа серија на добри резултати ќе ги продолжат и другите две генерации. Кадетите доживеаа минимален пораз од своите врсници од Металург, со резултат 1:0. ... Read More »

Дерби во 9 коло на младинските категории, помеѓу екипите на Вардар и Металург

vardarfans 15 kolo

Викендов продолжуваат натпреварите во првенството на младинските фудбалски категории. Дербито во 9 коло ќе биде помеѓу екипите на Вардар и Металург. Помладите пионери и пионери се домаќини, додека кадетите и младинците на Вардар ќе гостуваат на Железара. -Помладите пионери после неочекуваниот пораз во купот против Шкендија се враќаат на првенствените мечеви. По лошиот резултат во првиот дуел од 1/4 на ... Read More »