Tuesday ,07 April 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 61)

У-18

Втора последователна победа за кадетите на Фк Вардар во првенството

vardarfans kadeti

Максимални 6 бодови по првите две првенствени кола за кадетите на Фк Вардар. Денес на теренот на локомотива, оваа генерација забележа триумф против Победа од Прилеп. Конечниот резултат беше 3:1. Стрелци на головите за нашиот тим беа Јакуп Бериша, Дамјан Петревски и Дејан Маркоски. Црвено-црните беа далеку подобар противник денес и сосема заслужено ги однесоа трите бода од овој дуел. ... Read More »

Победа од Прилеп, е противник на Вардаровите генерации во 2 коло

vardarfans 2 kolo mladi

Викендов ќе се одигра второто првенствено коло кај младинските категории. Противник на сите наши генерации е новиот учесник од оваа сезона, победа од Прилеп. Во првото коло забележавме две победи и два нерешени резултати. Првите три бода ги освоија пионерите и кадетите, а помладите пионери и младинции ремизираа. Сите натпревари кои ќе ги одиграат младите Вардарови генерации викендов: ФК Вардар ... Read More »

Извлечени двојките за 1/16 финалните натпревари во купот на младинските категории

vardarfans kup mladi

Во седиштето наФудбалската федерација на Македонија беа извлечени двојките за 1/16 натпревари во купот на младинските категории. Помладите пионери, пионери и кадетите на ФК Вардар обезбедија директен пласман во следната 1/8 рунда. Привилигирани се оние екипи кои минатата сезона стигнале до 1/4 на ова натпреварување. Само да потсетиме дека минатата сезона помладите пинери( сега пионери) го освоија купот на Македонија. ... Read More »

Две победи и два нерешени резултати за младинските категории на Фк Вардар, во дербито со Работнички

vardarfans liga

Викендов стартуваше новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Во првото коло противник на сите наши генерации, беше екипата на Работнички. Во дуелите со градскиот ривал беа остварени две победи и два нерешени резултати. -Помладите пионери во премиерниот настап кој беше и нивни прв официјален натпревар во домашната лига, одиграа нерешено со своите врсници од Работнички. Конечниот резултат беше ... Read More »

Кадетите на Фк Вардар го победија Работнички, во градското дерби

VARDARFANS NASLOVNA

Успешен почеток на сезоната и за кадетите на Фк Вардар(у 18), кои беа поуспешни на отварањето на првенството. На гостински терен во Алумина, црвено-црните беа подобри од екипата на Работнички во градското дерби. Конечниот резултат беше 1:2. Стрелци на головите за нашиот тим беа Дамјан Менкиноски и Михаил Геговски. Денес на теренот на Алумина , во одлични услови се одигра ... Read More »

Започнува првенството кај младинските фудбалски категории, уште на стартот ќе се игра градското дерби

vardarfans start na sezona

Денес започнува новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Ждрепката сакаше уште во првото коло да се одигра градското дерби, помеѓу екипите на Вардар и Работнички. Помладите пионери на Фк Вардар, предводени од тренерот Сашо Јанев се дебитанти во домашното првенство. Пионерите ќе ги води Сашо Тодоровски, кадетите Влатко Колев и младинците Љупчо Марковски-Калц. Ви го презентираме распоредот на ... Read More »

Андреј Милевски: Во новата сезона, заедно со новиот тренер само со двојна круна сезоната ќе ја сметаме за успешна

vardarfans milevski

Андреј Милевски во новата сезона ќе настапува за кадетите на фудбалскиот клуб Вардар, каде дојде минатата година. Претходно осум години тренираше во Фк Форца. Поради една незгодна повреда, беше принуден да го пропушти поголемиот дел од изминатата натпреварувачка сезона. -Точно така, поради повреда ја пропуштив цела втора полусезона. Мислам дека до почеток на новата сезона ке бидам во посакуваната форма, ... Read More »

Фк Вардар “генерација 99“ го освои деветото место на “Скопје куп“

vardarfans skopje kup

Кадетите на Фк Вардар го завршија настапот на турнирот “Скопје Куп 2015“ на деветото место. Во конкуренција на многу силни екипи од целиот Балкан, црвено-црните забележаа три победи, два порази и еден нерешен дуел. Во групната фаза, избраниците на Влатко Колев ги забележаа следниве резултати: 1 коло: Вардар-Крпан Бабиќ 0:4 (0:1) 2коло: Вардар-Дит Софија 1:3  (0:2) стрелец: Марко Ѓоргиевски 3 коло: Вардар-Сесвете ... Read More »

Утре започнува младинскиот меѓународен турнир “Скопје куп“ ,на кој Фк Вардар го брани трофејот во својата категорија

vardarfans skopje kup

Во периодот од 5-11-ти август по втор пат во Скопје, ќе се одржи младинскиот меѓународен турнир “Скопје куп 2015“ на кој учество ќе земе и фудбалскиот клуб Вардар, во генерацијата родени 1999 година. Минатата година, младите Вардарови фудбалери родени “97“ го освоија овој силен турнир со победата во финалето против екипата на Војводина. Оваа година своето учество го потврдија вкупно ... Read More »

“Летен фудбалски камп “ во Дојран во организација на ФК Вардар

vardarfans pioneri

Фудбалскиот клуб Вардар во спортскиот комплекс „Истатов“ во Дојран ќе  организира летен фудбалски камп на кој учество ќе земат сите регионални единици на нашиот тим истиот ќе се одржи во временски период од 30/07 – 26 /08 . Ова ќе биде прв фудбалски камп од ваков калибар, и традицијата на организирање на фудбалски кампови од страна на ФК Вардар ќе продолжи и ... Read More »