Thursday ,22 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 63)

У-18

4/4 за категориите на Вардар, во дерби дуелите со Пелистер

vardarfans 4444444444

Сите Вардарови категории кои се натпреваруваат во домашното првенство забележаа победи во рамките на третото коло. Противник ни беше ривалот Пелистер, против кој забележавме максимални четири победи. -Најубедлива победа забележаа најмладите момчиња, помладите пионери му нанесоа висок пораз на тимот од Битола со резултат 7:0. Можеби беа фаворит и се очекуваше победа, но пријатно изненади високиот триумф на оваа генерација ... Read More »

Никола Серафимов: Важна победа, со која ја продолжуваме победничката низа на стартот од сезоната

vardarfans serafimov

Кадетите на Фк Вардар продолжуваат во победнички ритам и после третото одиграно првенствено коло. Значајна победа од гостувањето во Битола, против своите врсници од Пелистер. Само еден гол во мрежата на противникот, го реши победникот на овој меч кој заврши со резултат 0:1. Никола Серафимов беше момчето кое погоди за црвено-црните. -Ова беше тежок натпревар, кој реално и го очекувавме. ... Read More »

Дербито во 3 коло на младинските категории, помеѓу Вардар и Пелистер

vardarfans 3 kolo mladi

Во недела, своите натпревари од 3 коло ќе ги одиграат младинските категории на Фк Вардар. Противник е екипата на Пелистер, во вечното Македонско дерби. Помладите пионери и пионери се домаќини, додека кадетите и младинците ќе гостуваат во Битола. Кадетите и пионерите имаат максимални 6 бодови по првите две одиграни кола, додека младинците и помладите пионери вкупно 4 бодови. Распоредот на ... Read More »

Христијан Гавровски: На дербито очекувам максимална посветеност од моите соиграчи

vardarfans gavrovski

Викендов ќе се одигра третото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Во ова коло, ќе се игра дербито помеѓу екипите на Вардар и Пелистер. Кадетите на Фк Вардар во недела ќе гостуваат во Битола, каде ќе се обидат да ја продолжат победничката серија која ја наметнаа од стартот на новата сезона. Десниот бек на црвено-црните Гавровски ги споделува очекувањата ... Read More »

(ВИДЕО) Головите на младинските категории на Вардар, во второто првенствено коло

vardarfans toooooooooooo

Сите Вардарови генерациии кои се натпреваруваат во домашната лига, забележаа убедливи триумфи во дуелите со своите врсници од Прилепска Победа. 1.ФК Вардар (младинци) -Фк Победа 3:0 Стрелци: Беќири, Димков и Даци Головите на младинците можете да ги погледнете ТУКА  2. ФК Вардар ( кадети) – Фк Победа 3:1 Стрелци: Петревски, Бериша, Маркоски Головите на кадетите, погледнете ги ТУКА  3. Фк ... Read More »

Четири убедливи победи за генерациите на Фк Вардар, во дуелите со Победа

vardarfans xz

Викендов се одигра второто коло во првенството на младинските фудбалски категории. Црвено-црните за противник ја имаа екипата на Победа од Прилеп. На сите четири дуели забележаа убедливи победи. -Помладите пионери се вистински хит во својата дебитантска сезона во домашните натпреварувња. Оваа генерација одлично ја започна сезоната и има освоено 4 бода. Најпрво ремизираа со градскио ривал Работнички (1:1). Во неделата ... Read More »

Дамјан Петревски: Очекувам со вакви игри да продолжиме до самиот крај

vardarfans petrevski

Кадетите на Фк Вардар (у 18) беа успешни и во второто првенствено коло. Овој пат противник им беше екипата на Победа од Прилеп. Мечот се одигра на теренот на локомотива и заврши со резултат 3:1. Бериша, Петревски и Маркоски ги постигнаа головите за црвено-црните. -Натпреварот се одвиваше, како што ние посакувавме. Иницијативата беше на наша страна, креиравме многу шанси од ... Read More »

Втора последователна победа за кадетите на Фк Вардар во првенството

vardarfans kadeti

Максимални 6 бодови по првите две првенствени кола за кадетите на Фк Вардар. Денес на теренот на локомотива, оваа генерација забележа триумф против Победа од Прилеп. Конечниот резултат беше 3:1. Стрелци на головите за нашиот тим беа Јакуп Бериша, Дамјан Петревски и Дејан Маркоски. Црвено-црните беа далеку подобар противник денес и сосема заслужено ги однесоа трите бода од овој дуел. ... Read More »

Победа од Прилеп, е противник на Вардаровите генерации во 2 коло

vardarfans 2 kolo mladi

Викендов ќе се одигра второто првенствено коло кај младинските категории. Противник на сите наши генерации е новиот учесник од оваа сезона, победа од Прилеп. Во првото коло забележавме две победи и два нерешени резултати. Првите три бода ги освоија пионерите и кадетите, а помладите пионери и младинции ремизираа. Сите натпревари кои ќе ги одиграат младите Вардарови генерации викендов: ФК Вардар ... Read More »

Извлечени двојките за 1/16 финалните натпревари во купот на младинските категории

vardarfans kup mladi

Во седиштето наФудбалската федерација на Македонија беа извлечени двојките за 1/16 натпревари во купот на младинските категории. Помладите пионери, пионери и кадетите на ФК Вардар обезбедија директен пласман во следната 1/8 рунда. Привилигирани се оние екипи кои минатата сезона стигнале до 1/4 на ова натпреварување. Само да потсетиме дека минатата сезона помладите пинери( сега пионери) го освоија купот на Македонија. ... Read More »