Wednesday ,11 December 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 65)

У-18

Филип Јошевски: Покажавме супериорност и надмоќност над противникот

10994672_992585167436714_587977803_n (1)

Нма играње со кадетите на Фк Вардар, па дури ни во пријателски натпревар. Вчера на теренот во Марино, тешко ја поразија екипата на Работнички , која доживеа вистински дебакл од нашите надежи. Натпреварот заврши со убедливи 5:1 за Вардар. Хет трик на овој меч постигна Јасир Беќири,а во листата на стрелци се запишаа уште Есмин Личина и Ердон Даци. -На ... Read More »

Борјан Тодоровски : Нашата цел е двојна титула

10869521_889389537748190_1446613544810185494_o

Кадетите на Фк Вардар го одиграа третиот подготвителен натпревар во овој период, каде беа поуспешни од екипата на Милано. Натпреварот се одигра на теренот во Марино, а единствениот погодок на овој меч го постигна Јасир Беќири, на асистенција на Виктор Димков. Ова беше доволно за победа од 1:0. -Го одигравме третиот контролен натпревар по двата претходни, со Скопје каде ремизиравме ... Read More »

Виктор Димков за Вардарфанс:Вардар е на прво место.

10994750_1397447530566810_953098788_n

Виктор Димков има 16 години. Со фудбал почнува да се занимава уште од шестата година. Својата играчка кариера започнал да ја гради во екипата на Нова Колонија каде настапувал четири години, од каде преминува во редовите на Вардар. Виктор игра за кадетите на Фк Вардар и настапува на позицијата напаѓач, и е најдобар стрелец по првиот дел од сезоната со ... Read More »

Филип Трајчевски за Вардарфанс:Имаме добра екипа.

11015745_1054603337890047_577641550_n

Кадетите на Фк Вардар по првиот дел од сезоната се наоѓаат на првото место на табелата, во својата генерација, и се најдобри од сите младински категории на Вардар кои се натпреваруваат. -Приот дел од сезоната беше многу успешен. Завршивме на првото место со само четири примени гола, најмалку во целата младинска лига. Имаме добра екипа, добро сме воиграни,  нормално се ... Read More »

Есмин Личина : Продолжуваме со уште посилно темпо за да бидеме подготвени за новите предизвици.

10719241_381249375381128_996859079_n

Кадетите на Фк Вардар го одиграа првиот натпревар во новата година. На теренот во марино,ремизираа со младинците на Скопје во пријателски натпревар. Мечот заврши 2:2, за Вардар погодија Есмин Личина и Александар Најдоски. -Денес одигравме прв пријателски натпревар за нас во новата година. Наш противник беа младинците на Скопје. По првите 45 минути резултатот беше 1:1, каде ние поведовме во ... Read More »

Кадети сезона 2015/2016

 1. Христијан Трпковски 2. Кирил Китановски 3. Христијан Гавровски 5. Гоце Насковски 6. Виктор Пирков 7. Андреј Тасевски 8. Андреј Скендерски 9. Филип Таневски 10. Дејан Марковски 11. Дамјан Петревски 12. Дамјан Менкиноски 13. Блажен Тодоров 14. Андреј Милевски 15. Дино Спиркоски 16. Христијан Стојчевски 17. Стефан Петрески 18. Михаил Геговски 19. Александар Трајчевски 20. Никола Серафимов Тренер: Влатко Колев Read More »

Есмин Личина за Вардарфанс:Бевме подобри од Шкендија,но немавме среќа

1979623_10202670221350665_1917100167_n

Фк Вардар У 18 е есенски шампион за оваа година,во својата категорија.Во последното коло од првиот дел од сезоната,ремизираа 1:1 со екипата на Шкендија.Сепак со исти бодови,но подобра гол разлика од Металург остануваат на првото место на табелата.Есмин Личина беше стрелец на голот за Вардар. -Денес бевме подобри од екипата на Шкендија,кај што јас бев стрелец во 15 минута.После постигнатиот ... Read More »

Александар Најдоски за Вардарфанс:Сите играчи го дадоа максиумот.

10592905_961613407198005_5760024539126050035_n

Реванш натпреварот од купот на Македонија беше само формалност за избраниците на Љупчо Марковски.Викендов забележаа нова победа против Македонија Ѓ.П. со резултат 5:2.На првиот меч одигран во Ѓорче исто така забележаа победа од 1:4,и така се пласираа во 1/2 од националниот куп.Ердон Даци и Александар Најдовски постигнаа по два гола,а во листата на стрелци се запиша и Јасир Беќири. -Натпреварот ... Read More »

Победнички генерациите на Фк Вардар против Шкупи.

10513485_780266848660460_7585684000509323965_n

Сите генерации на Фк Вардар во ова коло забележаа победи,против екипата на Шкупи. -Најмладата генерација која се натпреварува во младинската лига,екипата на Фк Вардар У16 забележа победа на домашен терен против екипата на Шкупи со резултат 1:0.Стрелец на единствениот гол на овој натпревар беше Никола Џурџу.По воведните први две кола и порази,оваа генерација не знае за неуспех веќе долго време.Од ... Read More »

Три победи,и еден пораз за генерациите на Фк Вардар во 9 коло од младинската лига.

1187035_645563672123121_1614923897_n-660x330

Екипата на Фк Вардар У16 продолжува со имресивните игри и победи и во ова коло од првенството.По воведните две кола и порази на оваа генерација,во продолжение од првенството и купот,незнаат за пораз веќе долго време.Овој викенд нивна следна жртва беше екипата на Дрита,кои на свој терен доживеаа висок пораз од црвено-црните.Мечот заврши со резултат 0:7 за Вардар.Стрелци на головите беа:Јакуп ... Read More »