Sunday ,09 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 66)

У-18

Виктор Димков: Ако продолжиме во вакво темпо , наша е титулата

vardar fans viktor

Многу важна победа за кадетите на Фк Вардар во првенството. Со високи 4:0 е совладана екипата на А.Пандев на домашен терен. Со овој триумф, оваа генерација се врати на победите, откако во минатото коло го доживеа првиот неуспех оваа сезона. До одигрување на мечот на Металург, во недела сега предноста изнесува 9 бода, во корист на црвено-црните. Стрелци на головите ... Read More »

Академија Пандев, недораснат противник за кадетите на Фк Вардар

vardarfans pobeda

ФК Вардар (У18) се врати на победничките патеки. После несреќниот пораз во минатото коло од екипата на Металург, оваа генерација денес забележа победа против своите врсници од Струмица. Натпреварот заврши со триумф на нашите надежи со резултат 4:0. Ердон Даци погоди два пати, по еднаш во листата на стрелци се запишаа и Виктор Димков и Теодор Димитровски. Првиот неуспех од ... Read More »

Струмички предизвик, за младите категории на ФК Вардар

vardarfans 16 kolo

Поради првомајските празници, 16 коло во првенството на младите генерации ќе се одигра во четврток. Противник на сите Вардарови категории, е екипата на Академија Пандев од Струмица. -Помладите пионери гостуваат во Струмица на оваа екипа. Мечот ќе се одигра со почеток од 11 часот. Првиот дуел одигран во Скопје, во есенскиот дел заврши со победа на Вардар од 3:1. Оваа ... Read More »

Прв пораз за кадетите на Фк Вардар, капитенот Стојковски со прекрасен гол го реши дербито

vardarfans poraz

После 14 првенствени натпревари без пораз, избраниците на Љупчо Марковски го доживеаа првиот неуспех оваа сезона. На теренот во Н.Илинден денес се играше дербито помеѓу кадетските екипи на Металург и Вардар, во кое противникот забележа минимална победа.Конечниот резултат беше 1:0, голот беше дело на капитенот на Металург, Виктор Стојковски. По првото полувреме резултатот беше 0:0. Црвено-црните имаа неколку одлични шанси ... Read More »

Младите надежи на Фк Вардар во 15 коло, ќе ги одмерат силите со екипата на Металург

vardarfans 15 kolo

Своите натпревари во рамките на 15 коло од младинското првенство, категориите на ФК Вардар ги играат во сабота. Противник на сите Вардарови генерации, е екипата на Металург. -Помладите пионери својот меч , против екипата на Металург ќе го одиграат со почеток од 10 часот, на теренот на Локомотива. Во есенскиот дел дуелот на овие две екипи заврши со почетните 0:0. ... Read More »

Виктор Стојковски: Ќе дадеме максиум од себе, за да забележиме победа на овој дуел

vardarfans kadeti

Во сабота ќе се одигра 15 коло во првенството на младинските категории. Противник на сите Вардарови генерации е екипата на Металург, а дербито дефинитивно ќе биде помеѓу кадетските екипи на двата тима. Натпреварот ќе се одигра со почеток 10 часот на теренот во Н.Илинден. Свое видување и за шансите кој ќе излезе како победник, за нашиот сајт ни даде капитенот ... Read More »

Одредени термините и терените за мечевите на ФК Вардар младинските категории со тимот на ФК Металург

varadarfans 55

Продолжуваат  викендов возбудувањата од 15сетот коло за младите категории на Фудбалскиот клуб Вардар. По минатонеделните дуели со Работнички во кој имамвме одличен успех и без пораз го минавме колото односно помладите пионери и кадетите победија, пионерите и младинците одиграа нерешено следат мечеви со младите категории на ФК Металург-Скопје. Сите мечеви од 15сетото коло во супер лигите се закажани за во ... Read More »

Помладите пионери и кадетите победија, пионерите и младинците ремизираа со Работнички

vardarfans 15 kolo

Викендов  се одигра 14 коло во првенството на фудбалските младински категории. -Помладите пионери забележаа важна победа во борбата за титулата. На гостински терен, високо ја поразија екипата на Работнички, со резултат 1:4. Јакуп Бериша, Марко Ѓоргиевски, Кристијан Ристовски и Мартин Филипоски беа стрелци на погодоците за црвено-црните. -Пионерите по поразот во купот од Работнички, денес за малку им избега победата ... Read More »

Борјан Тодоровски: Заслужено стигнавме до трите бода

vardarfans kadeti

Нова победа за кадетите на Фк Вардар во рамките на 14 коло од првенството. Во дербито против екипата на Работнички, забележаа победа од 2:0. Капитенот Борјан Тодоровски и Виктор Димков погодија за црвено-црните. -Среќни сме поради победата во ова градско дерби и продолжување на победничката серија во првенството. Натпреварот го отворивме рано, со мојот погодок уште во втората минута, па ... Read More »

Најдобрата генерација на ФК Вардар кадетите итаат кон титулата , денес го победија Работнички 2-0

vardarfans kadet

По пласманот во куп финалето кадетите на ФК Вардар итаат кон титулата во првенството , денеска ги победија својте врсници од тимот на ФК Работнички со резултат 2-0 (1-0). Оваа генерација предводена од поранешниот Вардаров капитен Љупчо Марковски-Калц е многу блиску до освојувањето на двојната круна во својата категорија. Денес се одигра прекрасен натпревар со надигрување помеѓу две екипи млади ... Read More »