Tuesday ,20 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 70)

У-18

Една победа, два нерешени резултати и еден пораз за генерациите на Фк Вардар

10154144_620734284685717_5069801587708937825_n

Денеска започна првото пролетно коло за фудбалските категории на Вардар. Противник на сите беше екипата на Пелистер, каде беше забележана една победа, два нерешени резултати и еден пораз. -Поразени беа најмладата генерација која се натпреварува во првенството. Помладите пионери после подолго време забележаа неуспех. Конечниот резултат беше 2:1. Стрелец на единствениот погодок за Вардар беше Марко Ѓоргиевски. Мечот се одигра ... Read More »

Почнува првото пролетно коло за фудбалските Вардарови генерации

mladinci

Како предигра и увертура на големото Македонско вечно дерби помеѓу екипите на Вардар и Пелистер во недела, истиве екипи ќе се сретнат и во дуелите на младинските категории. -Помладите пионери ќе бараат одмазда за првиот првенствен пораз што го доживеаа од Пелистер на домашен терен. Но сега ситуацијата е сосема обратна, избраниците на Сашо Тодоровски се наоѓаат во одлична форма ... Read More »

(ВИДЕА)Од победите на ФК Вардар младинци со ФК Шкупи(Слога) и кадетите со ФК Металург

KK

Во рамките на полуфиналето на Македонскиот фудбалски куп во категоријата У-19  нашите   младинци во првиот меч  со головите на Петар Петковски и Никола Ристески ја совладаа екипата на ФК Шкупи од Скопски Чаир . ВИДЕО Младинци: ФК ВАРДАР-ФК Шкупи 2-1 .>>>>   Истиот ден се одигра и полуфиналето во купот за категоријата У-18 во кое кадетите на ФК Вардар ... Read More »

Александар Ѓоргиоски: Игравме одлично, без ниедна грешка во текот на целата утакмица

11072122_1188784744469747_335984186_n

Кадетите на Фк Вардар во првиот полуфинален дуел од купот, забележаа победа против екипата на Металург. Со предност од 1:0 ќе започнат на реваншот, кој ќе се игра на теренот на противникот. Иако речиси цел натпревар го играа со играч помалку, сепак на крај забележаа победа. Еден од најдобрите поединци на овој натпревар, голманот Александар Ѓоргиоски кој влезе како замена ... Read More »

Кадетите на Фк Вардар со предност ќе го стартуваат реваншот, против Металург во купот

11081805_959548694055581_1232885671_n

Денес на теренот на Локомитива се одигра првиот меч од полуфиналниот дуел во националниот куп, помеѓу кадетите на Вардар и Металург. Црвено-црните забележаа минимална победа од 1:0 и со значајна предност ќе го дочекаат реваншот на теренот на противникот. Стрелец на единствениот погодок беше Јасир Беќири во 20 минута. Иако речиси цел натпревар нашите момци го играа со играч помалку, ... Read More »

Филип Јошевски за Вардарфанс: На најдобар начин покажавме зашто сме лидери

11076063_1005518766143354_1458227655_n

По денешната победа во 1/2 натпревар од купот на Македонија, кадетскиот играч Јосевски, говори за нашиот сајт по натпреварот: На денешниот полуфинален натпревар во купот на Македонија за кадети со екипата на Металург на најдобар начин покажавме зошто сме есенски првак, и дека не случајно сме најсериозен кандидат за освојување на двојната круна. Во натпревар во кој бевме бројчано инфериорни ... Read More »

Победа на Кадетите во 1/2 финалето против Металург

11039599_956436494366801_1385639058_n

Кадетите на Фк Вардар (У-18) го победија Металург минимално со 1:0 во 1/2 финалето од купот на РМ. Одличен резултат за Вардарци, со оглед на фактот дека уште од 5 минута играа без исклучениот прв голман, голот за Вардар го постигна Јасир Бекири во 20 минута. Ги очекува кадетите возвратниот натпревар, за влез во финалето на купот на Македонија. Read More »

Андреј Ричков: Тајната на успехот е во тоа колку долго сме заедно и се знаеме како дишеме

11039599_956436494366801_1385639058_n

Поради лошите прилики за игра на фудбалските терени во Македонија, се одложува првото пролетно коло за младинските категории на Вардар, кое требаше да започне викендов. Сепак првот натпревар на сите Вардарови генерации се очекува да биде во среда, кога се играаат полуфиналните натпревари од националниот куп. Дефанзивната линија на кадетите на Вардар функционира беспрекорно, имаат најмалку примени голови во првенството. ... Read More »

Есмин Личина: Ќе продолжам уште повеќе да напредувам

11051114_388663474639718_1659920392_n

Интервју со Есмин Личина кој настапува за кадетите на Фк Вардар. Личина има постигнато најмногу голови во првенството, вкупно осум. 1. Кога започна твојата фудбалска кариера, и во кои клубови настапувавте пред да стигнете во Вардар? -Мојата фудбалска кариера започна кога имав шест години. Почнав во фудбалскиот клуб Петровец, каде тренирав две години. Преминав во екипата на Нова Колонија, каде ... Read More »

Комплетна анализа на кадетите на Фк Вардар, по првиот дел од сезоната.

1175704_10202843591474972_6450074309649623650_n

Остана уште малку до почетокот на вториот дел од сезоната за кадетската екипа на Фк Вардар. Ибраниците на Љупчо Марковски се убедливо најдобрата вардарова генерација која се натпреварува во првенството и купот на Македонија. Пред стартот на пролетната полусезона се наоѓаат на лидерското место на табелата, со учинок од седум победи, четири нерешени дуели и ниеден пораз. Имаат исти бодови ... Read More »