Monday ,28 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 69)

У-18

Ердон Даци: Покажавме кој е Вардар во дербито

11081839_805538002872010_1615484329_n

Кадетите на Фк Вардар на убедлив начин го започнаа пролетниот дел од сезоната, со висока победа против екипата на Пелистер. Натпреварот кој се играше на теренот на локомотива заврши со победа на црвено-црните со резултат 9:0. Ердон Даци погоди четири пати, Дарко Додевски и Јасир Беќири по два гола. Во листата на стрелци се запиша и Есмин Личина кој постигна ... Read More »

Дарко Додевски: Одигравме перфектен натпревар

983819_10201949024047409_6554352626120394544_n

Денеска започна првото пролетно коло за кадетите на Фк Вардар, и тоа со убедлив триумф против својот ривал, екипата на Пелистер. Натпреварот се одигра на теренот на локомотива, каде Црвено-црните им нанесоа тежок пораз на своите врсници од Битола, совладувајќи ги со резултат 9:0. Стрелци на головите беа Ердон Даци(4), Дарко Додевски и Јасир Беќири(2), и еден гол постигна Есмин ... Read More »

Една победа, два нерешени резултати и еден пораз за генерациите на Фк Вардар

10154144_620734284685717_5069801587708937825_n

Денеска започна првото пролетно коло за фудбалските категории на Вардар. Противник на сите беше екипата на Пелистер, каде беше забележана една победа, два нерешени резултати и еден пораз. -Поразени беа најмладата генерација која се натпреварува во првенството. Помладите пионери после подолго време забележаа неуспех. Конечниот резултат беше 2:1. Стрелец на единствениот погодок за Вардар беше Марко Ѓоргиевски. Мечот се одигра ... Read More »

Почнува првото пролетно коло за фудбалските Вардарови генерации

mladinci

Како предигра и увертура на големото Македонско вечно дерби помеѓу екипите на Вардар и Пелистер во недела, истиве екипи ќе се сретнат и во дуелите на младинските категории. -Помладите пионери ќе бараат одмазда за првиот првенствен пораз што го доживеаа од Пелистер на домашен терен. Но сега ситуацијата е сосема обратна, избраниците на Сашо Тодоровски се наоѓаат во одлична форма ... Read More »

(ВИДЕА)Од победите на ФК Вардар младинци со ФК Шкупи(Слога) и кадетите со ФК Металург

KK

Во рамките на полуфиналето на Македонскиот фудбалски куп во категоријата У-19  нашите   младинци во првиот меч  со головите на Петар Петковски и Никола Ристески ја совладаа екипата на ФК Шкупи од Скопски Чаир . ВИДЕО Младинци: ФК ВАРДАР-ФК Шкупи 2-1 .>>>>   Истиот ден се одигра и полуфиналето во купот за категоријата У-18 во кое кадетите на ФК Вардар ... Read More »

Александар Ѓоргиоски: Игравме одлично, без ниедна грешка во текот на целата утакмица

11072122_1188784744469747_335984186_n

Кадетите на Фк Вардар во првиот полуфинален дуел од купот, забележаа победа против екипата на Металург. Со предност од 1:0 ќе започнат на реваншот, кој ќе се игра на теренот на противникот. Иако речиси цел натпревар го играа со играч помалку, сепак на крај забележаа победа. Еден од најдобрите поединци на овој натпревар, голманот Александар Ѓоргиоски кој влезе како замена ... Read More »

Кадетите на Фк Вардар со предност ќе го стартуваат реваншот, против Металург во купот

11081805_959548694055581_1232885671_n

Денес на теренот на Локомитива се одигра првиот меч од полуфиналниот дуел во националниот куп, помеѓу кадетите на Вардар и Металург. Црвено-црните забележаа минимална победа од 1:0 и со значајна предност ќе го дочекаат реваншот на теренот на противникот. Стрелец на единствениот погодок беше Јасир Беќири во 20 минута. Иако речиси цел натпревар нашите момци го играа со играч помалку, ... Read More »

Филип Јошевски за Вардарфанс: На најдобар начин покажавме зашто сме лидери

11076063_1005518766143354_1458227655_n

По денешната победа во 1/2 натпревар од купот на Македонија, кадетскиот играч Јосевски, говори за нашиот сајт по натпреварот: На денешниот полуфинален натпревар во купот на Македонија за кадети со екипата на Металург на најдобар начин покажавме зошто сме есенски првак, и дека не случајно сме најсериозен кандидат за освојување на двојната круна. Во натпревар во кој бевме бројчано инфериорни ... Read More »

Победа на Кадетите во 1/2 финалето против Металург

11039599_956436494366801_1385639058_n

Кадетите на Фк Вардар (У-18) го победија Металург минимално со 1:0 во 1/2 финалето од купот на РМ. Одличен резултат за Вардарци, со оглед на фактот дека уште од 5 минута играа без исклучениот прв голман, голот за Вардар го постигна Јасир Бекири во 20 минута. Ги очекува кадетите возвратниот натпревар, за влез во финалето на купот на Македонија. Read More »

Андреј Ричков: Тајната на успехот е во тоа колку долго сме заедно и се знаеме како дишеме

11039599_956436494366801_1385639058_n

Поради лошите прилики за игра на фудбалските терени во Македонија, се одложува првото пролетно коло за младинските категории на Вардар, кое требаше да започне викендов. Сепак првот натпревар на сите Вардарови генерации се очекува да биде во среда, кога се играаат полуфиналните натпревари од националниот куп. Дефанзивната линија на кадетите на Вардар функционира беспрекорно, имаат најмалку примени голови во првенството. ... Read More »