Wednesday ,20 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 71)

У-18

Помладите пионери и пионерите ги играат заостанатите мечеви со Ренова, колото за кадетите и младинците е одложено

vardarfans liga

Своите натпревари со екипата на Ренова, помладите пионери и пионерите ќе ги одиграат утре во Тетово. Овие мечеви требаше да бидат одиграни минатиот викенд, но истите беа одложени поради случувањата што се случија во Куманово. Помладите пионери на Вардар ќе гостуваат во Тетово, на екипата на Ренова. Мечот е закажан за утре со почеток од 10:00 часот. Два часа подоцна ... Read More »

Седум “парчиња“ во мрежата на Ренова, од кадетите на Фк Вардар

vardarfans 7

Кадетите забележаа нова убедлива победа во првенството. Денес се одигра 17 коло, каде црвено-црните остварија висок триумф, против екипата на Ренова со резултат 7:0. Стрелци на головите беа Јасир Беќири(2), Ердон Даци, Дарко Додевски, Берат Исмаил, Есмин Личина и Фати Јусуфи. Прекрасно време и терен за игра, каде Вардар поведе уште во првата минута со голот на Беќири. До крајот ... Read More »

Екипата на Ренова е следниот противник за категориите на Фк Вардар

vardarfans 17

Викендов ќе се одигра 17 коло во првенството на младинските категории. Противник на сите наши генерации е тимот на Ренова од Тетово. -Помладите пионери својот меч, ќе го одиграат во недела на гостнски терен со почеток од 10:00 часот. На првиот дуел одигран во Скопје, црвено-црните забележаа убедлива победа со резултат 7:1. Оваа генерација е во голема борба за Шампионскиот ... Read More »

Ердон Даци и Виктор Димков ја предводат листата на најдобри стрелци во кадетската екипа на Фк Вардар

vardarfans strelci

Оваа сезона, кадетите на Фк Вардар бележат импресивни резултати во националното првенство и купот. После 16 одиграни првенствени кола, оваа генерација има вкпно 11 победи, 4 нерешени дуели и само 1 пораз. На табелата се наоѓаат на првото место, каде имаат четири бода предност пред второпласираната Шкендија и дури девет повеќе од екипата на Металург. Тимот од Тетово е единствен ... Read More »

Три победи и еден пораз за категориите на Фк Вардар, во 16 коло од првенството

vardarfans 16

Успешно коло имаа младите генерации на Фк Вардар, во рамките на 16 првенствено коло. Противник на сите наши категории, беше екипата на Академија Пандев од Струмица. Освен пионерите кои беа поразени, сите останата забележаа победи. -Помладите пионери на тешкото гостување во Струмица, на крајот успеаа да остварат триумф со резултат 2:3. По првото полувреме беше 1:1. Голема борба на теренот, ... Read More »

(ВИДЕО) Од победите на Кадетите и Младинците со А.Пандев

VARDARFANS MLADINCI

 После несреќниот пораз во минатото коло од екипата на Металург, оваа генерација денес забележа победа против своите врсници од Струмица. Натпреварот заврши со триумф на нашите надежи со резултат 4:0. Ердон Даци погоди два пати, по еднаш во листата на стрелци се запишаа и Виктор Димков и Теодор Димитровски. ВИДЕО>>>>  МЛАДИНЦИ!Младинците на Фк Вардар конечно им се вратија на победите во ... Read More »

Виктор Димков: Ако продолжиме во вакво темпо , наша е титулата

vardar fans viktor

Многу важна победа за кадетите на Фк Вардар во првенството. Со високи 4:0 е совладана екипата на А.Пандев на домашен терен. Со овој триумф, оваа генерација се врати на победите, откако во минатото коло го доживеа првиот неуспех оваа сезона. До одигрување на мечот на Металург, во недела сега предноста изнесува 9 бода, во корист на црвено-црните. Стрелци на головите ... Read More »

Академија Пандев, недораснат противник за кадетите на Фк Вардар

vardarfans pobeda

ФК Вардар (У18) се врати на победничките патеки. После несреќниот пораз во минатото коло од екипата на Металург, оваа генерација денес забележа победа против своите врсници од Струмица. Натпреварот заврши со триумф на нашите надежи со резултат 4:0. Ердон Даци погоди два пати, по еднаш во листата на стрелци се запишаа и Виктор Димков и Теодор Димитровски. Првиот неуспех од ... Read More »

Струмички предизвик, за младите категории на ФК Вардар

vardarfans 16 kolo

Поради првомајските празници, 16 коло во првенството на младите генерации ќе се одигра во четврток. Противник на сите Вардарови категории, е екипата на Академија Пандев од Струмица. -Помладите пионери гостуваат во Струмица на оваа екипа. Мечот ќе се одигра со почеток од 11 часот. Првиот дуел одигран во Скопје, во есенскиот дел заврши со победа на Вардар од 3:1. Оваа ... Read More »

Прв пораз за кадетите на Фк Вардар, капитенот Стојковски со прекрасен гол го реши дербито

vardarfans poraz

После 14 првенствени натпревари без пораз, избраниците на Љупчо Марковски го доживеаа првиот неуспех оваа сезона. На теренот во Н.Илинден денес се играше дербито помеѓу кадетските екипи на Металург и Вардар, во кое противникот забележа минимална победа.Конечниот резултат беше 1:0, голот беше дело на капитенот на Металург, Виктор Стојковски. По првото полувреме резултатот беше 0:0. Црвено-црните имаа неколку одлични шанси ... Read More »