Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 40)

У-18

Кадетите на ФК Вардар го „растурија“ Еуроспорт Куманово, на стартот од сезоната

5

Денес стартуваше новата сезона во младинските фудбалски лиги. Утрово на теренот на академијата во рамките на првото коло натпревар одиграа кадетите на ФК Вардар кои убедливо го победија тимот на Еуроспорт со резултат 9:0. Тренерот Ивановски се реши да започне со следниве 11-сетмина: Јовчев, Трпезановски, Горѓоски, Јовановски, Давков, Ѓоргиевски, Стојчевски, Живков, Давидовски (c), Мирков, Андрески. Полесно од очекувањата нашите млади ... Read More »

Дали конечно ќе започне сезоната во младинските фудбалски лиги, Еуроспорт Куманово е прв противник за Вардар

21

24 и 25.октомври се новите датуми за старт на новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. Откако минатиот викенд беше одложено првото коло, од претстојниов викенд се очекува да стартува сезоната. Како што претходно известивме противник во првото коло за младинските екипи на ФК Вардар ќе биде екипата на Еуроспорт Куманово. Сите четири натпревари ќе се одиграат на 24.октомври ( ... Read More »

Одложен е стартот на новата сезона во младинските фудбалски лиги

120301687_3319157414797748_1903095621652306093_o

Одложен е стартот на новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. За претстојниов викенд беше предвиден старт на натпреварувачката сезона 2020/21 во младинските фудбалски лиги, но истиот е одложен. Пионерските екипи утре требаше да го гостуваат во Куманово кај екипата на Еуроспорт, додека кадетите и младинците во недела требаше да бидат домаќини на истиов противник. Сепак барем претстојниов викенд нема ... Read More »

Старт на сезоната во младинските фудбалски лиги, пионерските екипи гостуваат во Куманово, кадетите и младинците се домаќини на Еуроспорт

120219390_2623086421335732_1322734457154571902_o

Претстојниов викенд стартува натпреварувачката сезона 2020/21 во младинските фудбалски лиги. Генерацијата 2005 ќе дебитира во рамките на помладата пионерска супер лига, додека младинскиот состав ќе го сочинуваат играчи кои се родени 2002 година. Против екипата на Еуроспорт Куманово ќе ја отвориме новата сезона, во која пионерските екипи ќе гостуваат во Куманово, додека кадетите и младинците на теренот на Академијата ќе ... Read More »

ФФМ го промени распоредот во младинските лиги, екипата на Еуроспорт Куманово ќе биде прв противник за младите надежи на Вардар

120222254_2623118827999158_5913679826528550368_o

За претстојниов викенд се планира да стартува новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. ФФМ го промени првичниот распоред на одигрување натпревари, па така наместо Пелистер, прв противник за младите надежи на Вардар ќе биде екипата на Еуроспорт Куманово. Пионерските екипи ќе гостуваат во Куманово, додека кадетите и младинците се домаќини на истиов противник. Нема промена што се однесува до ... Read More »

Распоред на одигрување натпревари за младинските екипи на ФК Вардар

120218475_2623119127999128_3356447984544879730_o

Планирано е новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги да стартува на 17/18.октомври. Предвидено е да се одиграат два круга по 11 натпревари во двата дела. Ќе се натпреваруваат вкупно 12 екипи во четирите младински лиги, а веќе е одреден распоредот за сите натпревари од есенскиот дел на сезоната. Во првото коло, Вардар за противник го има тимот на Пелистер, ... Read More »

Филип Ѓоргоски го имаше своето деби за првиот тим на ФК Вардар

120292132_2623086294669078_1737146239847935300_o

Фудбалскиот клуб Вардар одигра пријателски натпревар, против екипата на Македонија Ѓ.П. Истиот се одигра на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари и заврши во корист на нашиот Шампион кој оствари минимална победа со резултат 1:0. Тренерот Васоски ја продолжи традицијата да внесува во тимот млади и надежни играчи. Своето деби во првиот тим го имаше 17-годишниот стопер Филип Ѓоргоски кој ... Read More »

На 17.октомври е закажан стартот на новата сезона во младинските фудбалски лиги, Вардар во првото коло за противник го има Пелистер

120366751_2623119434665764_3765452133215243436_o

За следниот викенд, односно на 17/18.октомври е закажан стартот на новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. Вкупно 12 екипи ќе се натпреваруваат во четирите најсилни младински лиги. Тоа се екипите на Вардар, Шкендија, Работнички, Шкупи, Македонија Ѓ.П, Њу Старс, Академија Пандев, Пелистер, Победа, Еуроспорт Куманово, Ренова и Брегалница. Одреден е и распоредот на одигрување натпревари за есенскиот дел од ... Read More »

Нова висока победа за кадетите на ФК Вардар, совладан и тимот на Еуроспорт

120348869_3319148694798620_5377846624632771215_o

Кадетите на ФК Вардар стигнаа до нов триумф на контролните натпревари. Денес на теренот во населбата Хиподром, момците на Филип Иваноски стигнаа до триумф во дуелот со Еуроспорт од Куманово. Црвено-црните доминираа на овој натпревар кој го добија убедливо со резултат 6:0. По првото полувреме имавме водство од 2:0. После една одлична акција со пренос на страна и центар шут, ... Read More »

Утре во Хиподром, кадетите и младинците ќе имаат контролни натпревари со Еуроспорт

120378187_2623117857999255_2819897638578613667_o

Утре на теренот во населбата Хиподром, нови контролни натпревари ќе одиграат кадетите и младинците на ФК Вардар. Овој пат противник ќе ни биде екипата на Еуроспорт од Куманово. После победите против екипата на Ренова, избраниците на Филип Ивановски ќе атакуваат на нови триумфи. Први на теренот ќе излезат кадетите, нивниот натпревар ќе стартува од 12:30 часот, додека младинците ќе играат ... Read More »