Saturday ,31 July 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > Утре во Хиподром, кадетите и младинците ќе имаат контролни натпревари со Еуроспорт
Утре во Хиподром, кадетите и младинците ќе имаат контролни натпревари со Еуроспорт

Утре во Хиподром, кадетите и младинците ќе имаат контролни натпревари со Еуроспорт

Утре на теренот во населбата Хиподром, нови контролни натпревари ќе одиграат кадетите и младинците на ФК Вардар. Овој пат противник ќе ни биде екипата на Еуроспорт од Куманово.

После победите против екипата на Ренова, избраниците на Филип Ивановски ќе атакуваат на нови триумфи. Први на теренот ќе излезат кадетите, нивниот натпревар ќе стартува од 12:30 часот, додека младинците ќе играат од 14:30 часот.