Thursday ,28 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Вардар и само уште три екипи се постојани учесници во историјата на СЕХА-лигата
(ВИДЕО) Вардар и само уште три екипи се постојани учесници во историјата на СЕХА-лигата

(ВИДЕО) Вардар и само уште три екипи се постојани учесници во историјата на СЕХА-лигата

Само четири екипи се постојани учесници во сите претходно одиграни сезони во СЕХА-лигата. Се работи за екипите на Вардар, Татран Прешов, Нексе и ППД Загреб.

Вардар е најтрофеен тим во лигата со вкупно пет трофеи, екипата на Веспрем има три, додека ППД Загреб е освојувач на еден трофеј.