Friday ,21 September 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 42)

У-18

Младите генерации на Фк Вардар, денес го имаа својот прв тренинг

10940490_934007999943699_6387568889343081141_n

Денес официјално беше означен почетокот на подготовките за новата натпреварувачка сезона, за младите фудбалски категории на Вардар. Кадетите и младинците имаа полесен тренинг, кој се состоеше пред се во физичка подготовка со трчање околу кеј. Помладите пионери и пионери својот прв тренинг ќе го имаат во среда. Има некои мали промени во сите категории кои ќе се натпреваруваат во новата ... Read More »

Ѓоргиевски, Маркоски, Димков и Петковски ја одбележаа сезоната во младинските категории на Фк Вардар

vardarfans top-4

Заврши сезоната кај младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар. Ние како веб сајт кој известува за целото семејство Вардар, ги испративме и овие млади генерации преку целата сезона. Активни беа на нашиот сајт извештаи од нивните натпревари, изјави и интервјуа од играчи и се што беше актуелно и поврзано со нив. На крајот решивме да направиме избор на четири играчи, ... Read More »

Конечна листа на најдобри стрелци кај кадетите на Фк Вардар

11140342_1429174820722334_168767081508140304_n

Избраниците на Љупчо Марковски беа најдобрата Вардарова генерација оваа сезона. На крајот го освоија второто место со исти бодови со Шкендија, но послаб меѓусебен дуел. Станаа освојувачи и на купот на Македонија. Беа многу ефикасни и голгетерски расположени, успевајќи да постигнат 92 погодоци. Ви ја преставуваме конечната листа на најефикасни играчи за оваа генерација. Бројките на постигнати голови, се однесуваат ... Read More »

Кадетите се најуспешна Вардарова генерација, целосна статистика од изминатава сезона

vardarfans kadet

Кадетите на Фк Вардар се убедливо најуспешна категорија, од сите кои се натпреваруваа во првенството и купот на Македонија. Иако на крај за минута им избега лидерското место и титулата, со примен погодок во последната минута, сепак не не разочараа. Напротив одиграа најдопадлив, офанзивен и квалитетен фудбал. Речиси од почетокот беа на врвот на табелата. Успеаа да забележат 19 победи, ... Read More »

Кадетите ја загубија титулата во Тетово, Шкендија постигна гол во 109 минута

vardarfans finale

Речиси цела сезона кадетите на Фк Вардар ја поминаа на лидерската позиција, но на крајот за жал ја изгубија. Денес се играше решавачкиот дуел за титулата во Тетово, против екипата на Шкендија. Домаќините беа посреќни и со гол дури во 109 минута, ја освоија Шампионската титула во оваа категорија. Конечниот резултат гласеше 3:2. Теодор Димитрoвски и Едис Хамзиќ ги постигнаа ... Read More »

Во среда и четврток се игра последното првенствено коло, кај младите фудбалски категории

10446396_10202485319533999_2083017689_n

Во следните два дена ќе бидат познати Шампионите во првенството на младинските фудбалски категории. Две наши генерации(помлади пионери и кадети) се единствените кои ќе се борат да го освојат првенството, во својата конкуренција. Противник на сите наши генерации е екипата на Шкендија. -Помладите пионери ќе се обидат да забележат победа на дуелот со Шкендија, но истовремено и да чекаат кикс ... Read More »

Филип Трајчевски: На нас е да се бориме до самиот крај и да ја завршиме сезоната со двојна круна

vardarfans filip

Останува уште едно коло за одигрување во првенството на младинските категории. Две Вардарови генерации се во борбата за титулата во својата конкуренција. Помладите пионери и кадетите ќе се обидат да ја исполнат главната цел за оваа сезона, а тоа е двојната титула. Кадетите гостуваат во Тетово, на нивниот директен конкурент за трофејот. Избраниците на Марковски имаа три бода предност пред ... Read More »

Кадетите победија против Шкупи, но титулата ќе се решава во Тетово

vardarfans 21

Избраниците на Љупчо Марковски ја оправдаа фаворитската улога на денешниот натревар против екипата на Шкупи. На теренот на Локомотива забележаа победа со резултат 2:0. Стрелци на головите беа Ердон Даци и Дејан Маркоски. На денешниот дуел, разликата во резултат можеше да биде три пати поголема, ако црвено-црните ги искористија сите шанси кои им се пружија пред голот на противникот. Не ... Read More »

Кадетите и младинците го пречекуваат Шкупи на домашен терен, во предпоследното коло од лигата

vardrafans 21

Денес се игра предпоследното коло во првенството на младинските категории. Противник на сите наши генерации е екипата на Шкупи. -Посебно важно коло и меч за кадетите на Фк Вардар, кои се во тесна борба за титулата со екипата на Шкендија. Разликата помеѓу овие два клубови е три бода, во корист на црвено-црните. Избраниците на Љупчо Марковски денес на теренот на ... Read More »

Кадетите иако поведоа, сепак на крај само ремизираа против Дрита

vardrafans remi

Вчера кадетите на Фк Вардар го одиграа 20 коло во првенството, на гостински терен протиов екипата на Дрита. Мечот заврши само нерешено 2:2, со што црвено-црните малку ја закомпликуваа ситуацијата околу конечниот Шампион во кадетската лига. Стрелци на головите за нашиот тим беа Ердон Даци и капитенот Есмин Личина. Избраниците на Љупчо Марковски успеаа први да поведат на овој меч ... Read More »