Monday ,23 July 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 20)

У-18

Пионерите и младинците на ФК Вардар сигурно “газат“ во лигата, кадетите одиграа со нерешен резултат, додека пом.пионери се поразени во дуелите со Металург

22

Изминатиов викенд се одигра осмото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Победи забележаа пионерите и младинците, кадетите ремизираа, додека пом. пионери се поразени во дуелите со тимот на Металург. Помладите пионери го претрпеа својот четврти пораз оваа сезона. Иако по првото полувреме имавме водство со голот на Ибрахим Ариф, во вториот дел голема пад во нашата игра, каде дозволивме ... Read More »

Кадетите на Вардар и Металург ги поделија бодовите, играјќи со нерешен резултат

vardarfans-721-660x330

Денес на терениот во “Скопско поле“ се одигра натпревар од осмото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Екипите на Металург и Вардар ги поделија бодовите, играјќи со нерешен резултат 1:1. Стрелец на единствениот гол за Вардар беше Александар Трајчевски. Тренерот Влатко Колев започна со следниот состав: Зибери, Џуклески, Јордановски, Серафимов, Насковски, Дишлиевски, Кировски, Петревски, Трајчевски, Стоименов, Шкор. Во игра ... Read More »

Металург е следен предизвик за Вардаровитге екипи, во рамките на осмото првенствено коло

a18

Претстојниов викенд ќе се одиграат натпреварите од осмото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за Вардаровите екипи ќе биде Металург. Пионерските екипи во сабота се домаќини на теренот на академијата, додека кадетите и младинците во недела ќе гостуваат на Железарница. Паузата од две недели се надеваме дека добро им дојде на помладите пионери, кои имаат лош старт на ... Read More »

Влатко Колев: Има место за напредок кај оваа генерација, нема тука да застанеме одиме на победа и против Металург

vardarfans-221-660x330

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар успеаа да се пласираат во полуфиналето на купот и тоа дури по изведувањето на удари од белата точка. Реванш натпреварот кој се играше на теренот во населбата Јане Сандански во својот регуларен дел заврши со резултат 2:1, кој беше идентичен како и на оној прв меч. Вардарци поведоа уште во 4 минута, но до крајот ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар на пенали го исфрли од купот Шкупи во кадетска конкуренција

a25

На теренот до салата  ”Јане Сандански” кадетите на фудбалскиот клуб Вардар го одиграа реванш дуелот во купот на Македонија со Шкупи. Од првиот меч имавме минимална негатива 2-1,а вчерашниот реванш заврши исто така  2-1. Затоа мечот се решаваше на пенали во нив ние победивме 4-3 и отидовме понатака во следната 1/4 финална фаза од најмасовното натпреварување. Read More »

Кадетите преку “пенал рулетот“ го исфрлија Шкупи и се пласираа понатака во Купот

ka1

Денеска на теренот на ”Јане Сандански” кадетите на фудбалскиот клуб Вардар го одиграа реванш дуелот во купот на Македонија со Шкупи. Од првиот меч имавме минимална негатива 2-1, денес одигравме исто така минатиот натпревар 2-1. Мечот се решаваше на пенали во нив ние победивме 4-3 и отидовме понатака. За нас стартуваа следните момци: Зибери, Џуклески, Тодоровски, Јордановски, Серафимов, Насковски, Дишлиевски,  ... Read More »

Натпревари од Купот за младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар

licina

Во наредниве три дена натпревари од националниот куп ќе одиграат неколку младински екипи на фудбалскиот клуб Вардар. Во недела од 11 часот својот реванш од осминафиналето на купот ќе го одигра Вардаровата генерација родени “2002“ година. По првиот натпревар одигран во Скопје избраниците на Петар Ѓорѓиевски имаат предност од 2:1, која ќе се обидат да ја зачуваат на гостувањето во ... Read More »

Кадетите на ФК Вардар се вратија на победите во лигата, “петарда“ во мрежата на Гостивар

14470502_1664566187187765_6018598824846870111_n1

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар се вратија на победите во лигата, отккао денес во рамките на заостанатото шестто коло беа подобри од екипата на Гостивар. Овој меч се одигра во Гостивар и заврши со убедлив триумф на црвено-црните со резултат 0:5. Одлична игра за избраниците на Влатко Колев кои ја вратија играта која ги красеше на првите пет натпревари. Уште ... Read More »

Кадетите и младинците во недела го играат заостанатото коло против екипата на Гостивар

vardarfans-zaostanato-kolo

Во недела ќе се одигра заостанатото коло во првенството на младинските фудбалски категории, за кадетите и младинците на фудбалскиот клуб Вардар. Како што е познато тоа шестто коло беше одложено поради настапот на нашиот младински состав во лигата на шампионите против екипата на Салцбург. Кадетите после пет последователни победи во лигата, сврзаа два порази во низа и имаат мал пад ... Read More »

Кадетите имаат активен резултат од првиот натпревар од 1/8фин. на Купот откако на гости минимално се поразени од Шкупи

vardarfans-kadeti

Денес кадетите на фудбалскиот клуб Вардар го одиграа првиот натпревар од осминафиналето на националниот куп. На теренот во населбата Пржино бевме минимално поразени од екипата на Шкупи. Конечниот резултат гласеше 2:1. Стрелец на единствениот погодок беше за Вардар беше Марко Ѓорѓиевски. Во составот на кадетите настапија и двајца играчи од редовите на пионерите. Се работи за Јакуп Бериша и стрелецот ... Read More »