Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 18)

У-18

Вкупно 39 играчи запишаа минутажа за кадетите на ФК Вардар, Кристијан Таневски помина најмногу на терените

250072200_2915324718778566_2770562912186950554_n

Вкупно 39 играчи во изминатава сезона запишаа минути за кадетската екипа на фудбалскиот клуб Вардар. Најголема минутажа имаше стоперот Кристијан Таневски, во продолжение можете да ја погледнете статистиката за играчите кои настапуваа за вардаровите кадети. 1. Кристијан Таневски  2150 минути 2. Филип Јовановски  2055 3. Никола Анчевски  ѝ1860 4. Андреј Данстак  1711 5. Симеон Здравковски  1516 6. Андреј Петровски  1281 ... Read More »

Преглед на сезоната за кадетите на ФК Вардар

naslovna3-660x330

Кадетите беа најлошо пласираната вардарова генерација во рамките на младинските фудбалски лиги. И тука, заминувањето на неколку играчи, како пред почетокот на сезоната, така и после финишот на есенскиот дел, си го направија своето, за конечниот пласман на крајот од натпреварувачката сезона 2021/22. Кадетите на Вардар се пласираа на 12.место, единствено подобри беа само од екипата на Скопје. Освоивме 23 ... Read More »

Никола Величковски го обедини приматот на најдобар голгетер, за кадетската и младинската екипа на Вардар

287706668_1482023385576896_3529393275219374410_n

Во следниов текст правиме преглед на стрелци за кадетската и младинската екипа на ФК Вардар, а интересно е тоа што еден играч се наоѓа на врвот и во двете категории. Се работи за Никола Величковски, кој сезонава ја заврши како најдобар голгетер на кадетската и младинската екипа на Вардар. Величковски настапуваше за кадетите во есенскиот дел од сезоната, додека во ... Read More »

Вардар загуби минимално од Динамо Загреб, после непостоечки досуден пенал

naslovna

Кадетите на ФК Вардар нема да играат во полуфиналето на турнирот во Златибор, откако денес загубија од екипата на Динамо Загреб, минимално со резултат 1:0 со погодок на противникот од непостоечки пенал. Главниот судија на овој натпревар на неколку минути пред крајот на натпреварот досуди непостоечки пенал за Динамо Загреб, кој еден од играчите сепак го реализираше за водство од ... Read More »

Гледајте, Вардар-Динамо Загреб на Спорт Клуб 1

284587869_1962279040608458_6081987375410400039_n

Денес со почеток од 15:00 часот, кадетите на ФК Вардар го играат 1/4 финалето на турнирот во Златибор. Противник за момците на Милан Илиевски ќе биде екипата на Динамо Загреб. Вардар заврши втор во групата и на тој начин се најде во осумте најдобри екипи на турнирот „Куп на Пријатество“, откако ја победи екипата на Олимпија (1:2) и одигра без ... Read More »

(ВИДЕО) Голот на Филип Јовановски е прогласен за најдобар на 3.натпреварувачки ден на турнирот во Златибор

285832376_1962179260618436_6689829724536513899_n

Кадетите на ФК Вардар успеаа да обезбедат пласман во 1/4 финалето на турнирот во Златибор, откако попладнево успеаа да ја победат екипата на Олимпија со резултат 2:1. Стрелци на головите за Вардар беа Филип Јовановски и Алтин Алији. Голот на Филип Јовановски е прогласен за најдобар, на третиот натпреварувачки ден на турнирот „Куп на Пријателство“. Истиот можете да го погледнете ... Read More »

Кадетите на Вардар ја победија Олимпија и се пласираа во 1/4 финалето на турнирот „Куп на Пријателство“

285658102_1962154380620924_647819888207519298_n

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар успеаа да се пласираат во 1/4 финалето на силниот меѓународен турнир „Куп на Пријателство“ кој се одржува во Златибор. Избраниците на Милан Илиевски-Мичка во одлучувачкиот натпревар успеаа да ја победат екипата на Олимпија и како второпласирана екипа во групата да ги продолжат настапите на турнирот. Заслужена победа за Вардар со резултат 1:2, додека на полувреме ... Read More »

Кадетите на ФК Вардар одиграа без голови против Црвена Ѕвезда

naslovna

Младите надежи на ФК Вардар одиграа извонреден натпревар против екипата на Црвена Ѕвезда, на турнирот „Куп на Пријателство“ кој заврши без голови 0:0. Вардар беше поконкретен во првиот дел, додека противникот имаше две прилики во второто полувреме, но сепак до крајот на натпреварот не видовме гол во двете мрежи. На крајот конечниот резултат гласеше 0:0 Вардар: Андреј Данстак, Марко Стојилевски, ... Read More »

Вардар утре отвара против Црвена Ѕвезда, натпреварите од „Купот на Пријателство“ ќе се емитуваат на Спорт Клуб

32231631_865456866957353_8895343020564545536_n

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар пристигнаа во Златибор, каде од утре ги очекуваат натпревари на силниот меѓународен турнир „Куп на Пријателство“. Вардар се наоѓа во група со екипите на Црвена Ѕвезда и Олимпија, а првиот натпревар го играме во среда (08.06) против екипата на Црвена Ѕвезда. Истиот ќе се пренесува директно на Спорт Клуб 1 со почеток од 13:00 часот. ... Read More »

Познат составот на вардаровите кадети, кои ќе настапат на меѓународниот турнир „Куп на Пријателство“

171-660x330-660x330

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар, во периодот од 7-12 јуни ќе настапат на силниот меѓународен турнир „Куп на Пријателство“ кој ќе се игра во Златибор. Турниров е за играчи родени 2004 година и помлади, но Вардар сигурно дека ќе биде најмладата екипа во Златибор. На списокот се најдоа вкупно 20 играчи, од кои само еден е генерација 2004, додека останатите ... Read More »