Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 112)

У-18

Борјан Тодоровски за Вардарфанс:Одигравме тежок натпревар со Работнички.

10723647_814626791891132_739617197_n

Вечното градско дерби помеѓу екипите на Фк Вардар У 18 и нивните врсници од Работнички заврши со поделба на бодовите,кој одиграа без голови 0:0.По стартните две победи во првенството,и една во купот на Македонија,момците предводени од Љупчо Марковски одиграа реми со Работнички. -Одигравме еден тежок и квалитетен натпревар.Дуелот помеѓу Вардар и Работнички е вечно градско дерби.Мислам дека бевме за нијанса ... Read More »

Дарко Додевски за Вардарфанс:Ги послушавме советите на тренерот.

983819_10201949024047409_6554352626120394544_n

Екипата на Фк Вардар У 18 се пласираше во следната рунда на купот на Македонија,откако во 1/16 беа подобри од екипата на Хоризонт Турново.Оваа генерација на гостински терен,забележаа убедлива победа од 1:5, и поминаа во следната рунда.Головите за Вардар на овој натпревар ги постигнаа:Виктор Димков(2),Александар Најдоски,Дарко Додевски и Теодор Димитровски. -Условите беа претешки за игра.Теренот беше многу лош,но нас тоа ... Read More »

Виктор Димков за Вардарфанс:Доминиравме на теренот

10822592_567223123409055_2135050947_n

Откако во првото коло успеаа да забележат победа против Пелистер во Битола,избраниците на Љупчо Марковски запишаа нова победа.Овој пат жртва беше екипата на Македонија Ѓ.П. ,која високо ја поразија со резултат 4:1 -Противникот поведе со еден гол од контра напад,но ние брзо се соземавме и успеавме да израмниме со голот на Личина од пенал.Продолживме да напаѓаме,и да создадеме неколку одлични ... Read More »

Андреј Ричков за Вардарфанс:Бевме доминантни цел натпревар

10822654_902620536415064_1233141632_n

Нема подобар почеток на сезоната од тоа кога во првото коло ќе го победиш вечниот ривал Пелистер и тоа на гостински терен во Битола.Младинците на Фк Вардар (У 18) кој ги предводи легендата на Вардар Љупчо Марковски-Калц ја започнаа новата фудбалска сезона со слатка победа против Пелистер на гости со резултат 0:2 (0:1) Стрелци на головите за Вардар беа Есмин ... Read More »