Thursday ,24 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > Виктор Димков за Вардарфанс:Доминиравме на теренот

Виктор Димков за Вардарфанс:Доминиравме на теренот

Откако во првото коло успеаа да забележат победа против Пелистер во Битола,избраниците на Љупчо Марковски запишаа нова победа.Овој пат жртва беше екипата на Македонија Ѓ.П. ,која високо ја поразија со резултат 4:1
10822592_567223123409055_2135050947_n

-Противникот поведе со еден гол од контра напад,но ние брзо се соземавме и успеавме да израмниме со голот на Личина од пенал.Продолживме да напаѓаме,и да создадеме неколку одлични шанси по кои следуваа и школски голови,од кои еден беше мое дело,а останатите два гола ги постигнаа Салков и Ангеловски.Задоволен сум од резултатот на мечот,едноставно доминиравме на теренот,изјави Виктор Димков,за нашиот сајт.

31.08.2014

Звонко Ивановски

Leave a Reply