Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 19)

У-18

Вардаровите кадети ќе се натпреваруваат на познатиот турнир „Куп на пријателство“

34468287_876368392532867_2927306355830161408_n

Во периодот од 7-12.јуни, фудбалскиот клуб Вардар ќе биде дел од популарниот „Куп на пријателство“ кој оваа година ќе се игра во Златибор. На турнирот учество ќе земат 12 реномирани екипи од балканот, меѓу нив и Вардар. Екипите се поделени во четири групи од по три екипи, а Вардар е во група со екипите на Црвена Ѕвезда и Олимпија. Турнирот е ... Read More »

Стефан Стојановски со повик во националната репрезентација, Македонија У18 на турнир во Словенија

250247334_2915330428777995_2265451516314117912_n

Младата репрезентација на Македонија до 18 години во периодот од 1 до 9 јуни ќе учествува на силниот меѓународен пријателски турнир во Терме Чатеж, Словенија. На силниот турнир во Словенија, Македонија ќе одигра два меча против домаќинот, Словенија и селекцијата на Полска. Првиот дуел го играме на 4. јуни против Полска, на стадионот Кршко со почеток од 18. часот. Против ... Read More »

Завршни табели во младинските фудбалски лиги за натпреварувачката сезона 2021/22

277778137_10221221508829477_702715058096294014_n

Финишираше натпреварувачката сезона 2021/22 во најсилната младинска Супер Лига. Вардар успеа со една екипа да стане Шампион на Македонија, тоа се помладите пионери кои на крајот го освоија првото место во својата категорија, додека младинците станаа вицешампиони. Кадетите се најслабо котирани на 12.место, додека пионерите завршија на 5.позиција. Погледнете како изгледаат завршните табели во сите четири младински лиги: Помлада пионерска ... Read More »

Преглед на резултати од последното 26.коло во младите фудбалски лиги

282420671_10221456959155588_7978630350927625731_n

Се комплетираше последното 26.коло во младинската Супер Лига. Екипата на Ренова беше противник за Вардар, на четири одиграни натпревари имавме скор од две победи и два нерешени резултати. Познато е дека помладите пионери се Шампиони на Македонија, додека младинците на Вардар се вицешампиони. Погледнете ги комплетните резултати во сите четири категории: Помлада пионерска Супер лига ФК Академија Пандев – ФК ... Read More »

Натпреварите на кадетите и младинците на ФК Вардар против Ренова завршија со идентичен резултат

141

Денес на теренот во населбата Хиподром, своите натпревари од последното 26.коло ги одиграа кадетите и младинците на Вардар кои беа домаќини на Ренова. Двата натпревари завршија со идентичен резултат 1:1. Кадетите на Вардар и Ренова ги поделија бодовите, откако одиграа со нерешен резултат 1:1. Вардар прв успеа да го отвори резултатот со голот на Лука Недељковиќ за 1:0, додека гостинската ... Read More »

Натпревари без резултатско значење, Вардар против Ренова во последното 26.младинско коло

281154151_10221457404606724_3723932787779764966_n

Во рамките на последното 26.младинско коло кое е закажано за претстојниов викенд, младинските екипи на ФК Вардар за противник ќе ја имаат екипата на Ренова. Сите натпревари немаат никакво резултатско значење за нашиот клуб, едноставно ќе се игра за престиж и за повеќе освоени бодови на крајот од сезоната. Познато е дека помладите пионери на Вардар се Шампиони, додека младинците ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар поразен минимално од Победа на кадетски дуел

281141766_10221457399766603_5780774652322274947_n

Викендов, кадетите на ФК Вардар на домашен терен ја пречекаа екипата на ФК Победа. На еден дуел со голем број погодоци, гостинот од градот Прилеп дојде до  минимална победа  со резултат 3:4 (3:2). Read More »

Комплетни резултати од 24.коло, Победа се покажа како посилен противник во дуелите со Вардар

281835510_10221456951235390_6600349565398998657_n

Во рамките на 24.првенствено коло во најсилната Супер Лига, екипите на ФК Вардар за противник ја имаа Победа од Прилеп. Противникот се покажа како поуспешен, односно на четири натпревари, три ги доби во своја корист, додека само еден дуел на двата тима заврши со нерешен резултат. Младинците на Вардар после поразот на домашен терен ги загубија сите шанси околу можноста ... Read More »

Кадетите минимално поразени од тимот на ФК Победа

281171050_10221454171085888_7348790263494122498_n

Кадетите на ФК Вардар, денес на домашен терен ја пречекаа екипата на ФК Победа. На еден дуел со голем број погодоци, гостинот од градот Прилеп дојде до победа со резултат 3:4 (3:2). Вардар започна со овие 11: Данчевски Данстак Андреј,  Ивановски Лука, Таневски Кристијан, Петровски Андреј, Јовановски Филип,  Недељковиќ Лука, Алији Алтин, Анчевски Никола (К ), Алексоски Андреј,  Славев Мартин и Трајковски ... Read More »

Младинското фудбалско дерби ќе се игра на Хиподром, Вардар е домаќин на Победа

274810943_10221045662513429_7055857922462836487_n-660x330

Победа од Прилеп е противник за Вардар, во рамките на 24.младинско коло. Во сабота, пионерските екипи ќе гостуваат во Прилеп, на натпревари кои ќе се одиграат на теренот со вештачка трева. Во недела, кадетите и младинците на теренот во Хиподром ќе ја пречекаат екипата на Победа. Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Помладите пионери на ... Read More »