Thursday ,22 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 50)

У-18

Пионерските екипи и кадетите на ФК Вардар од утре на подготовки во Струга

vardarfans-101

Три Вардарови генерации од утре заминуваат на седумдневни подготовки во Струга. Двете пионерски екипи и кадетите, главниот дел од припремите пред почетокот на новата натпреварувачка сезона ќе ги одработат во Струга. Веќе е познато дека изминатиов период се тренираше на академијата, најчесто по еден тренинг во текот на денот. Сеуште се склопува мозаикот на екипите, како треба да изгледаат во ... Read More »

Кадетите подобри од пионерите на ФК Вардар, на меѓусебен контролен натпревар

45

Стартуваа подготовките за новата натпреварувачка сезона за младинските фудбалски категории, кои  веќе полека започнаа да ја темпираат формата за новите предизвици кои им следат. Меѓусебен контролен натпревар на академијата одиграа пионерите и кадетите на фудбалскиот клуб Вардар. Очекувано подобри беа повозрасните, кадетите на Влатко Колев ги надиграа пионерите на Тодоровски. Ова беше прв натпревар за двете екипи во овој подготвителен ... Read More »

Влатко Колев: Очекувањата се секогаш големи, Вардар треба секогаш да стреми кон највисокото место

13769363_1067139303332915_5020760332594762935_n

Веќе се во тек подготовките на кадетите за новата натпреварувачка сезона. Екипата предводена од Влатко Колев има најчесто по еден тренинг кој се одработува во вечерниот термин. Засега нема промени во играчкиот кадар на оваа генерација,која во новата сезона треба да атакува на првото место. Тренерот Колев за нашиот сајт кажа како течат подготовките и кои се очекувањата за новата ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Кадетите започнаа со подготовки за новата натпреварувачка сезона.

vardarfans-2

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар веќе недела дена тренираат на академијата, како подготовка за новата натпреварувачка сезона. Избраниците на Влатко Колев се вратија на тренинзите, кои најчесто се овиваат во вечерниот термин. Во поглед на составот нема сеуште промени во однос на нови и заминати играчи. Во наредниов период треба да бидат познати некои работи, околу можни нови засилувања за ... Read More »

Младинските фудбалски категории започнуваат со тренинзи, како увертира за предизвиците кои им следат во новата сезона

vardarfans-52-660x330

Младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар ги започнуваат подготовките за новата натпреварувачка сезона, кои најпрво ќе се одвиваат на новата академија Први кои стартуваа со тренинзи е младинскиот состав предводен од тренерот Љупчо Марковски. Инаку оваа највозрасна генерација ќе го брани трофејот освоен во првенството, за минатата сезона. Денес со почеток од 10:00 часот својот прв тренинг ќе го одржаа ... Read More »

Нема промени во однос на возрасните генерации и тренери кај Вардаровите младински екипи кои се натпреваруваат во лигата и купот

13244652_1030889026957943_8678136897322949330_n

Во натпреварувачката сезона 2016/17 во првенството и купот на младинските фудбалски категории нема промени во возрасните генерации, односно остануваат со исто годиште како и изминатава сезона. Така генерацијата родени “2001“ остануваат како помлади пионери со тренерот Сашо Јанев, генерацијата “2000“ продолжува да се натпреварува како пионери и следната година под водство на тренерот Сашо Тодоровски. Да потсетиме дека оваа генерација ... Read More »

Влатко Колев гостин во ТВ Нова, во стручна анализа на европското фудбалско првенство

vardarfans kolev gostin vo tv nova

Тренерот на кадетите на фудбалскиот клуб Вардар, Влатко Колев беше гостин во телевизијата ТВ Нова, во стручна анализа на европското првенство кое во изминатиов период се игра во Франција. Веќе се одиграа сите натпревари во групната фаза, по што беа познати сите селекции кои се пласираа понатаму. Од денес веќе стартуваат осминафиналните мечеви на европското првенство, по што никој нема ... Read More »

Александар Трајчевски: Оваа сезона беше како загревање за следната, максиумот на оваа генерација е многу повеќе

vardarfans trajcevski

Долго време кадетите на ФК Вардар беа достоен противник и конкурент за титулата во домашното првенство и куп. “Потфрлиме“ во моментите кога се решавање прашањето за титулата во лигата. Во последните пет кола влеговме со ист број на освоени бодови со екипата на Шкендија, која подоцна и стана шампион во оваа категорија. Нерешениот резултат против А. Пандев не врати на ... Read More »

Сашо Милошевски: Младинската школа функционира како едно семејство и затоа резултатите не изостануваат

Стручниот тим одговорен за успехот!

Финишираше една успешна сезона за младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар, кои освоија вкупно три трофеи, иако бевме во борба за уште неколку. Помладите пионери станаа вицешампиони со само еден бод помалку од првопласираниот. Пионерите стигнаа до двојната титула, кадетите и младинците играа финале на куп, а младинскиот состав го освои и првенството. Како помина сезона во младинските категории ќе ... Read More »

(ФОТО) Блесокот на пехарите “сведочи“ за одличната сезона на младинските екипи на ФК Вардар

vardarfans pioneri

Во текот на вчерашниот ден на академијата се одржа заедничко сликање на сите младински категории во фудбалскиот клуб Вардар, по повод завршување на уште една натпреварувачка сезона. Единстено недостасуваа младинците предводени од тренерот Љупчо Марковски. Беа прикажани и освоените трофеи за оваа сезона. Ние како медиум кои цела сезона бевме верна сенка на нивните натпревари, присуствувавме и на оваа завршна ... Read More »