Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Познати финалистите во младинскиот фудбалски Куп, Вардар со две екипи во борбата за трофејот
Познати финалистите во младинскиот фудбалски Куп, Вардар со две екипи во борбата за трофејот

Познати финалистите во младинскиот фудбалски Куп, Вардар со две екипи во борбата за трофејот

Помладите пионери и младинците на ФК Вардар успеаа да се изборат учество во големото финале на Купот. После одигрување на полуфиналните натпревари, познати се финалистите во сите четири категории.

Помлади пионери:

Академија Пандев – Победа  0:0  ( 5:6 пенали)

Шкендија – Вардар  0:1

ФИНАЛЕ: Вардар – Победа

Пионери:

Академија Пандев – Шкендија  3:0

Работнички – Вардар  3:1

ФИНАЛЕ: Академија Пандев – Работнички

Кадети:

Шкендија – Вардар  3:2

Победа – Шкупи  0:0  ( 3:4 пенали)

ФИНАЛЕ: Шкендија – Шкупи

Младинци:

Шкендија – Академија Пандев  2:0

Вардар – Шкупи  1:1  ( 4:3 пенали)

ФИНАЛЕ: Вардар – Шкендија