Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Вардар ЕМ денес го игра првиот бараж дуел со Пелистер за влез во 1.лига

Вардар ЕМ денес го игра првиот бараж дуел со Пелистер за влез во 1.лига

55555555555

Девојките на ЖОК Вардар ЕМ во првата сезона како сениорски обезбедија 2.место во 2.лига кое донесе бараж за влез во елитната конкуренција. Црвено-црните дами за ривал го имаат тимот на ЖОК Пелистер од Битола.

Денес, сабота 14.мај се игра првата средба од бараж двомечот. Првиот натпревар ќе се игра во Скопје, вардарки ќе бидат домаќини на истиот.

Натпреварот во спортскиот центар „Форца“ е закажан со почеток во 18 часот и 15.минути.